Sözün özü

Sözün özü


Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılmış olduğu Ak Parti TBMM grup toplantısında enflasyon ve seçim tarihi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. İlk olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamda en büyük sorununun yüksek enflasyon olduğunu, fakat düşüşe geçtiğini ve yıl sonuna kadar yüzde 30’lara gerileyeceğini dile getirdi. Daha sonra da tüm vatandaşların beklediği Türkiye Genel Seçimleri için Demokrat Parti’nin iktidara gelişinin (14 Mayıs 1950) 73. yıldönümü olan 14 Mayıs tarihini işaret etti. Yani 18 Haziran 2023’te yapılması planlanan seçim 1 ay kadar öne çekilecek.

Yani 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Siyasi partilerin kulislerinde milletvekili aday adayları, ilkbaharın gelişinin müjdecisi kır çiçekleri gibi filizlenmeye başladı.

Siyasi partilerin örgütlerinde her milletvekili seçiminde olduğu gibi aday adaylığı heyecanı yaşanır. Halka hizmet etmek için  yola çıkan politikacıların milletvekili seçilme hayalleri siyasi kültürümüzde hoşgörüyle karşılanır. 

Milletvekili seçilmek umuduyla çıktıkları bu yolculuğun, kimisi için imkânsız bir aşkın peşinden koşturmak gibi bir şey de olsa, aday adaylarının yüreklerindeki gizlenen büyük tutkunun sessiz çığlıkları gözlerinden okunur.   

Aday adaylığı süreci, partililerinin gönlünde yer almak sevgisini ve güvenini kazanmak için çok güzel bir fırsattır. Bu fırsatı, siyasi etiğin onur verici ilkelerinden taviz vermeden iyi değerlendirenler daima başarılı olmuştur.

Aday adayı dostlarımızın, adaylık yarışında ön almak için rakipleri hakkında inandırıcılığı olmayan çelişkili efsanelerden söz ederek başarı elde etmesi neredeyse imkânsızdır.

Sözün özü:

Politik mücadelede, sahip olmadığımız algılar yaratarak dost kazanmaktansa, gerçek niteliğimizi ve düşüncelerimizi gizleyip saklamadan düşman kazanmak daha onurlu bir duruştur.

 

Selam ve saygıyla

Google+ WhatsApp