ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL

Kategori : Dünya

TALAS’TA KURBAN SATIŞ YERLERİ  KURA İLE BELİRLENDİ

TALAS’TA KURBAN SATIŞ YERLERİ KURA İLE BELİRLENDİ

Talas Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda kurban satış ve kesim yerlerinin hazırlanmasının ardından kurbanlıkların satışının yapılacağı alanlar belirlendi. Talas Belediyesi, Reşadiye Mahallesi’nde kurulan kurban satış alanında kura çekim usulü ile belirlenen yerler, kurbanlık hayvan sahiplerine teslim edildi. Toplamda 82 hayvan yetiştiricisinin katıldığı kura çekiminde 64 küçükbaş, 18 büyükbaş hayvan satış yeri kurban satıcılarına tahsis edilmiş oldu.

İsrail'de siyasi kriz

İsrail'de siyasi kriz

İsrail’de koalisyon hükümetinin Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid yaptıkları ortak açıklamada, önümüzdeki hafta meclisi feshetme ve erken seçime gitme konusunda anlaştıklarını bildirdi. İsrail, son 3 yılda 5’inci kez seçime gitmiş olacak.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “MERKEZ VE KIRSAL MAHALLELERE, HER ALANDA HİZMET ULAŞTIRIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “MERKEZ VE KIRSAL MAHALLELERE, HER ALANDA HİZMET ULAŞTIRIYORUZ”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Elagöz’den başlayıp; Hasanarpa, Yazır ve Akın Mahallesi’ne ulaşım sağlayan yol çalışmalarını yerinde inceledi. ‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla yolları daha geniş ve daha konforlu hale getirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, merkez ve kırsal mahallelere her alanda hizmet ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 50 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLK MEZUNLARIN HEYECANINA ORTAK OLDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLK MEZUNLARIN HEYECANINA ORTAK OLDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, “Siz sevgili gençlerimizi seviyor ve sizlere güveniyoruz” diyerek fakültenin ilk mezunu öğrencilerin ve ailelerinin mutluluğunu ve heyecanını paylaştı.

KKTC’Lİ BAKAN, BAŞKAN BÜYÜKKILIǒTAN “ÇÖZÜM ÖNERİLERİ” İSTEDİ

KKTC’Lİ BAKAN, BAŞKAN BÜYÜKKILIǒTAN “ÇÖZÜM ÖNERİLERİ” İSTEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı’yı makamında konuk etti. Başkan Büyükkılıç, Kayseri ile KKTC ilişkilerinin her zaman olduğu gibi sıcak ve katkı sağlayıcı olduğunu söylerken, Bakan Arıklı, “Hem şehir kanalizasyonu konusunda hem de yerel yönetimler reformu konusunda çözüm önerilerinden istifade etmek isteriz” dedi.

Türkiye'nin kaygılarını gidermeye çalışan Finlandiya'dan olumlu adım

Türkiye'nin kaygılarını gidermeye çalışan Finlandiya'dan olumlu adım

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto, "Türkiye'nin terör konusundaki endişeleri ciddiye alınmalı” ifadelerini kullanarak, “Terör saldırılarında çok sayıda Türk vatandaşı hayatını kaybetti” dedi. Dışişleri Bakanı Haavisto ise ''Türkiye'de Finlandiya'nın ilgisini çekebilecek bazı silah teknolojileri var.' dedi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye mesajları

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye mesajları

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD Başkanı Antony Blinken ile düzenlediği ortak basın toplantısında, NATO üyeliği konusunda Türkiye’nin kaygılarının giderilmesi amacıyla Finlandiya, İsveç ve Türkiye’den yetkililerle Belçika’nın başkenti Brüksel’de görüşeceğini açıkladı.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER,  FETİH GÜNܒNDE AĞAÇ DİKTİ

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER, FETİH GÜNܒNDE AĞAÇ DİKTİ

Talas Belediyesi, Ali Dağı başta olmak üzere ilçenin daha yeşil bir görünüm kazanması için her fırsatta ağaç dikim etkinlikleri düzenliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde belediyede görev yapan personelle ağaç dikimi gerçekleştiren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kez de Kayseri’de eğitim gören yabancı öğrencilerle ağaç dikti. Talas Belediyesi, Ali Dağı başta olmak üzere ilçenin daha yeşil bir görünüm kazanması için her fırsatta ağaç dikim etkinlikleri düzenliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde belediyede görev yapan personelle ağaç dikimi gerçekleştiren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kez de Kayseri’de eğitim gören yabancı öğrencilerle ağaç dikti.