Kategori : Güncel

İş Bankası 152.Çiftçi Buluşmasını Kayseri/Pınarbaşı’nda düzenlendi

İş Bankası 152.Çiftçi Buluşmasını Kayseri/Pınarbaşı’nda düzenlendi

Türkiye İş Bankası tarafından 17 Kasım 2023’de Pınarbaşılı üreticilere yönelik tarım bankacılığının anlatıldığı bir toplantı düzenlendi. İş Bankası’nın 152.sini düzenlediği söz konusu Çiftçi Buluşması etkinliğinde oda ve birlik başkanları ile muhtarlar ve üreticilere tarımsal finansman, tarımsal teknoloji ve ziraat bilgilerini arttırmak amacıyla tanıtım yapıldı.

TALAS'TA TOPYEKÜN AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ SEFERBERLİĞİ

TALAS'TA TOPYEKÜN AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ SEFERBERLİĞİ

Milli Ağaçlandırma Gününde Talas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bin 250 adet fidan toprakla buluştu. Programa katılan 200 öğrenci, öğretmen ve mahalle sakiniyle organizasyon, tam bir şenlik havasında gerçekleşti.Türkiye genelinde başlatılan ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü’nün Talas etkinlikleri Çatakdere Mahallesinde yapıldı.

Türkiye’nin eğitim sistemine bir eser daha

Türkiye’nin eğitim sistemine bir eser daha

Güçlü bir gelecek ve güçlü bir toplum için eğitimin değerine ve önemine inanan Anadolu Vakfı tarafından eğitime kazandırılan en yeni eser olan Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’nin açılışı Nevşehir’de gerçekleştirildi.

Geçmişten bugüne CHP Genel Başkanları

Geçmişten bugüne CHP Genel Başkanları

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurulduğu günden bu yana 9 isim Genel Başkan olarak görev yürüttü. Şu anda ise CHP Genel Başkanı olarak Özgür Özel görev yürütecek. En uzun süre görev yürüten isim 34 yıl ile İsmet İnönü olurken en kısa görev yürüten isim ise aynı yıl içerisinde görev yürüten Hikmet Çetin oldu.

“1 diplomalı güneş enerjisi, 438 lisanssız güneş enerjisi bulunuyor”

“1 diplomalı güneş enerjisi, 438 lisanssız güneş enerjisi bulunuyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentte bulunan güneş enerjisi santrallerinin durumunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'a sordu. Bakanlıktan Özdemir'e; "Kayseri ilinde ön lisans almış 1 adet depolamalı güneş enerjisi santrali, 438 adet lisanssız güneş enerjisi santrali bulunmakta olup, lisanslı güneş enerjisi santrali bulunmamaktadır" yanıtı geldi.

İncesu Zipline’de denemeler başladı

İncesu Zipline’de denemeler başladı

Türkiye’nin en uzun 3’ncü Zipline unvanına sahip olacak İncesu Zipline de geri sayım başladı. Deneme atlayışlarının yapıldığı proje alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, incelemelerde bulundu.

 Kayseri dahil 6 ilde ‘Sahte Ses Operasyonu’: 62 şüpheli yakalandı

Kayseri dahil 6 ilde ‘Sahte Ses Operasyonu’: 62 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli Bursa, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Hakkari olmak üzere toplam 6 ilde gerçekleştirilen 'Sahte Ses' operasyonunda örgütlü olarak 'nitelikli dolandırıcılık' suçunu işledikleri tespit edilen 62 şüphelinin yakalandığını açıklayarak, “Dolandırıcılara, onların iş birlikçilerine, zehir tacirlerine, çetelere, teröristlere, organize suç örgütlerine nefes aldırmayacağız” dedi.

3. Küresel Buluşma  2-5 Kasım’da Alanya’da

3. Küresel Buluşma 2-5 Kasım’da Alanya’da

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Küresel Medya Buluşması’nın 3’üncüsü 32 ülkeden 250 dolayında gazetecinin katılımıyla 2-5 Kasım’da yine Alanya’da gerçekleştirilecek.

Hüdâyi Külliyesi Herkesi Bekliyor

Hüdâyi Külliyesi Herkesi Bekliyor

Üsküdar'ın kültür, ilim ve irfan merkezlerinden biri olan ve birkaç senedir inşâ aşamasında bulunan Hüdâyi Külliyesi faaliyetlerine başladı. Yeni yapılan mescid, konferans salonu, kitap&kahve, kütüphane, derslikler, sanat atölyeleri vb. imkanlarla, manevi, ilmî, kültürel ve sanatsal faaliyetler İstanbulluların hizmetinde olacak.

 “GÜNDÜZ SAATLERİNDE SULAMA YAPILMASIN”

“GÜNDÜZ SAATLERİNDE SULAMA YAPILMASIN”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Bakan Mehmet Özhaseki’nin imzasıyla yeşil alanlarda aşırı su tüketiminin önüne geçmek ve su kaynaklarının tasarruflu kullanılması amacıyla bir genelge yayımladı. Yerel yönetimlere gönderilen genelgede, “Gündüz saatlerinde sulamanın yapılmaması, bu alanlarda mümkün mertebe 19.00 - 21.00 ile 05.00 - 07.00 saatleri arasında sulama yapılması daha verimli olacaktır.” denildi.

“VATANDAŞLARIMIZ YUVALARINA BİR AN EVVEL KAVUŞSUN DİYE GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK”

“VATANDAŞLARIMIZ YUVALARINA BİR AN EVVEL KAVUŞSUN DİYE GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayarak, “Deprem bölgesinde her bir vatandaşımız, yuvasına bir an evvel kavuşsun diye gecemizi gündüzümüze kattık. El birliğiyle, gönül birliğiyle; güvenli, sağlam, sıfır atık uyumlu, iklim dostu yuvalarımızı ve iş yerlerimizi inşa edeceğiz.” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME YENİ BİR SOLUK:   KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞKANLIĞI KURULDU

KENTSEL DÖNÜŞÜME YENİ BİR SOLUK: KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞKANLIĞI KURULDU

Türkiye’nin yapı stokunun yenilenmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösterecek olan ‘Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzasıyla resmen kuruldu. Karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. ‘Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın altında biri Marmara’ya özel olmak üzere 3 ayrı genel müdürlük oluşturuldu.

DEPREMZEDELERE ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’ÜN DETAYLARI ANLATILIYOR

DEPREMZEDELERE ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’ÜN DETAYLARI ANLATILIYOR

Deprem bölgesini hızla ayağa kaldırmak için hayata geçirilen ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle ilgili afetzedeleri bilgilendirme toplantıları yoğun katılımla devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı yetkililerinin katılımıyla deprem bölgesindeki illerde gerçekleştirilen toplantılarda, ‘Yerinde Dönüşüm’ projesinin detayları hakkında bilgiler veriliyor.