HER ŞEY SÜPER LİG İÇİN

HER ŞEY SÜPER LİG İÇİN


Hes Kablo Kayserispor Ligin son haftasında evinde oynayacağı Fenerbahçe karşılaşmasına galibiyet parolası ile çıkacak. Medipol Başakşehir ile oyndığı karşılaşmadan beraberlik ile dönen ve o 1 puanın kendine yeteceğini düşünen Sarı-Kırmızılılar İzmir temsilcisi Göztepe karşısında üst düzey bir motivasyonla 2-0'dan 5-3 maç çevirip ligde kalma umutlarını son haftaya taşıyan Gençlerbirliği ile puan yarışında olacak. İki takımında kazanmaı durumunda Kayserispor ligde kalıyor Kayserispor'a puan yetiyor. 1 ya da 3 fark etmeksizin puan alması Kayserispor'u ligde bırakıyor. Fakat Kayserispor'un kaybetmesi ve Gençlerbirliği'nin kazanması durumda Kayserispor düşüyor ve Gençlerbirliği ligde kalıyor.

Dost takım, kardeş takım dediğimiz Trabzonspor her fırsatta Kayserispor'a çelme takmayı alışkanlık haline getirsede bu sene böyle bir şey olmayacağını ligde dördüncülüğü garantilediği halde maçta olacağını ve Gençlerbirliği'ni yeneceğini düşünüyorum. Kardeş takım, dost takım bu sene çelme takmayacak ve Kayseripor'u düşürmeyecektir. Kayserispor düşmese bile çok değişecek çok düzelecek şey var!

Geçtiğimiz sezon ligden düşen bir takım vardı. Bu takımın hataları hem de büyük hatalar. Bu sezon yapılması gereken bir önceki düşülen ama pandemi ve devlet eli ile ligde kalınan sezon yapılanlara bakılacak ve orada ne yapıldıysa tersini yapmak yetecekti ama Kayserispor'da yönetim böyle yapmak yerine geçen sezon yapılan yanlışların üzerine gidildi. Gereksiz, yetersiz ve pahalı yabancı oyuncu transferleri yapıldı. Kadroda istikrar sağlanamadığı gibi kadro yapan yani teknik adamda da istikrar sağlanamadı. Sezonu 6 teknik adamla rekor şekilde kapatan Kayserispor'da bu sezonda işler hiç yolunda gitmiyor.

Sezon içinde 9 galibiyet alında bunun yanlızca 4 tanesi Uğur Kulaksız yönetiminde ki Kayserispor aldı. Tesadüften çok daha fazlası var ama taraftarın, yerel ve ulusal basının gördüğünün tersine Kayserispor yönetimi bu dönemi bir çıkış olarak değil bir düşüş olarak görmüiş olacak  ki Uğur Kulaksız görevdeyken yerine teknik adam bakıldı. Kayserispor'un şuan teknik direktörü olan Yalçın Koşıkavak'ın yardımcıları getirildi. Basının Yalçın Koşukavak geliyor iddiaları jet hızı ile yalanlandır ama sonunda Yalçın hoca geldi. Şimdi Yalçın hoca Kayserispor ile ligin son maçına çıkacak hedefte mutlak galibiyet var geçtiğimiz hafta Sivasspor'un Fenerbahçe'yi yenmiş olması dolaylı olarak Kayserispor'un işine yaramış oldu. Ligin son haftasında şampiyonluk umutlarını neredeyse tüketen Fenerbahçe karşısında nisbeten daha kolay bi maça çıkacak olan Kayserispor puan yada puanların peşinde. Önümüzde çok keskin iki uç var bir tanesi ligden düşmek diğeri ise ligde kalmak. Kayserispor ligde kalırsa şapkasını önüne alıp her şeyi ince ince düşünmeli bir sezon daha bu kadar şanslı olamaz. İkinci seçenek ise karalar karası ligden düşmek. Maddi durumu zaten sıkıntılı halde olan Sarı-Kırmızılılar'da ligden düşmesi durumunda neredeyse gelir kaynağının çoğunluğunu bırakacağı için ikinci bir Kayseri Erciyesspor vakası görülmesi uzak ihtimal değil. Bir zamanlar avrupa kupalarına gitmek için planlar yapan Kayserispor'dan ligden düşmeme planları yapan Kayserispor'a nasıl dönüştük bir takımın kaderi bir kaç sene içinde nasıl tam tersine döndü. Yönetiminden futbolcusuna kadar bu düşünülmeli konuşulmalı ve çözüm yoluna bağlanmalı. Son maçta yapılan herşey yapılacak takım ligde kalacak ama iş ondan sonra başlıyor olacak gelecek sezon Süper Lig takımı olan bir Kayserispor izlemeyi taraftar hak ediyor bu şehir eski Kayserispor'u özlüyor ve hak ediyor.

Her şey Süper Lig için...

Google+ WhatsApp