MUCİZE OLACAK MI?

MUCİZE OLACAK MI?


Hes Kablo Kayserispor adım adım bir mucizeyi gerçekleştirmeye doğru yol alıyor.

Geçmişte de bu kulüp mucizeleri gerçekleştirip ligde kalmayı başarmıştı. Ligin ilk yarısının sonunu bırakın başından itibaren adeta düştü gözüyle bakılan takım ayağa kalkmayı başardı.

İlk yarı biterken ligin son beş haftasına bu takım bu durumda girecek deselerdi herkes seve seve kabul ederdi. Şimdi ise Ankaragücü, Antalya, Konya, Fenerbahçe maçlarında puanları nasıl kaçırdık diye hayıflanıyoruz.

Pandemi dönüşü futbola odaklanmak zordur. Nerden, kimden geldiği, nasıl bulaştığı belli olmayan bir salgınla tüm dünya savaş halindeyken, ligde kalma savaşına girişmek kolay değildir.

Fakat sarı-kırmızılılar, bu dönemi boş geçirmemişler. Önce bireysel olarak sonra da takım halinde iyi çalışılmış en başta da kafa olarak herkes kendini futbola, takıma adamış durumda.

 

TAKIM OLMANIN ÖNEMİ

Hes Kablo Kayserispor’un ilk başlardaki sıkıntısı takım olamamaktı.

Yönetim, hoca, oyuncu kadrosundaki sorunların olduğu dönemde takım olmak, saha içinde ve dışında takım gibi hareket etmek imkansızdır.

Yönetimdeki değişim yavaş yavaş tüm kulübe sirayet etti. Buda beraberinde disiplini, düzeni, takım olmayı, aile olmayı getirdi.

Kayserispor gibi ekiplerin başarılı olması için anahtar kelime takım olmaktır. Yıldız oyuncularla bir-iki maç kazanırsınız ama takım olursanız bir-iki maç kaybeder sonunda başarıya ulaşırsınız.

Lung, Perdro, Mensah derken şimdi bütün takım onlara ayak uydurdu. Herkes sorumluluğunu biliyor, yeteneği kalitesi oranında elinden geleni yapıyor. Kötü oynayabilirsiniz ama kötü mücadele etme lüksünüz yoktur futbolda.

Hes Kablo Kayserispor’da özellikle pandemi dönüşü iyi mücadele etmeye, takım halinde hareket etmeye başladı. Prosinecki’nin gereksiz macera aramaları olmazsa takım gibi takım olacak sahada.

Son beş final haftasına girilirken artık macera arama, makinanın dişlileriyle oynamayı bırakmalı Prosinecki.

Herkesi yerinde, görev bölgesinde oynatmalı. Sivas’taki gibi üçlü defans, beşli orta saha gibi maceraları bu takım kaldırmaz.

Her şey bitti derken her şey yeniden başladı. Alınan iki galibiyet, rakiplerin kayıplarıyla yarış son beş haftaya girilirken adeta sıfırdan başlayacak.

Kimsenin ne kazandığı ne de kaybettiği var. Bundan sonraki süreç her şeyi belli edecek.

Zafer en başta inanların ve bu inançlarını yürekleriyle birleştirip sahada ter dökenlerin olacaktır.

Kayserispor’un ligde kalması demek en az şampiyonluk kadar kıymetli ve değerlidir.

Yeni bir mucizeye doğru adım adım ilerliyor takım. Neden olmasın ki? Her şey bitti denilirken ayağa kalkıldı şimdi koşma, vitesi yükseltip öne geçme, maratonu rakiplerinin önünde bitirme vakti.

Mucize gerçekleşir yeter ki ayaklar yere sağlam bassın yeter ki herkes onurunu, yüreğini ortaya koysun yeter ki Prosinecki macera aramasın!..

Hangi işi yaparsanız yapın önemli olan iş bitiminde vicdanen rahat olmanızdır. Şuanda yönetim de teknik heyet de oyuncu kadrosu da vicdanen rahattır.

Umarım yolun sonu da mutlu olur ve emekler boşa gitmez!..

Google+ WhatsApp