ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL

Kategori : Dünya

TİM 2020 İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA YAPILDI

TİM 2020 İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA YAPILDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 28’inci Olağan Genel Kurulu'nu ve 2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirdi. TİM Başkanı İsmail Gülle, "İhracat, dünya arenasındaki gururumuz. İhracatımızı, 2019’da 180 milyar dolarla kırdığımız Cumhuriyet tarihi rekorunu küresel salgına rağmen 2021’de 211 milyar dolara, 2026’da 300 milyar dolara emin adımlarla çıkaracağız" dedi.

DÜĞÜN YOLUNDA KAZA: 2 ÖLÜ, 4 YARALI

DÜĞÜN YOLUNDA KAZA: 2 ÖLÜ, 4 YARALI

İstanbul'da 2 gün önce nikah kıyıp Adana’ya düğüne giden yeni evli Ceyda (20) ile Onur Çıracı’nın (26) içinde bulunduğu otomobil, Aksaray'da TIR’a arkadan çarptı. Kazada Onur Çıracı'nın babası Fazlı Çıracı (47) ile annesi Ayşegül Çıracı yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIǒTAN “EĞİTİM” AÇIKLAMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIǒTAN “EĞİTİM” AÇIKLAMASI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç hayırsever Mehmet San tarafından yaptırılacak olan Feyyaz Selçuk San Adalet Yüksekokulu’nun temel atma törenine katıldı. Büyükkılıç, “Üniversitelerimizden ve değerli başkanlarımızdan talebim var. Biz diyoruz ki Anadolu şehirlerine eğitim, öğretim bağlamında daha çok sahip çıkılması lazım” dedi. Erciyes Üniversitesi merkez Kampüsü Hukuk Fakültesi yanında gerçekleşen temel atma törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve hayırsever Mehmet San ile davetliler katıldı.

PİYANGO TARİHİNİN EN BÜYÜK İKRAMİYESİ DENİZLİ'DEKİ TALİHLİYE ÇIKTI

PİYANGO TARİHİNİN EN BÜYÜK İKRAMİYESİ DENİZLİ'DEKİ TALİHLİYE ÇIKTI

Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi, bu hafta Denizli'den bir talihliye çıktı. Çılgın Sayısal Loto'da 9, 12, 20, 25, 41, 89 ve 76 numaralı joker numaraya isabet eden 212 milyon 285 bin 211 lira 50 kuruşluk ikramiyenin, Pamukkale ilçesindeki bayiden oynandığı belirlendi. İkramiyenin kime çıktığı ise merak konusu.

“SALGIN NE ZAMAN BİTECEK, ŞU AN KİMSE SÖYLEYEMEZ”

“SALGIN NE ZAMAN BİTECEK, ŞU AN KİMSE SÖYLEYEMEZ”

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, aşılamanın virüsü kontrol etmek ve pandemiyi durdurmak için en önemli silah olduğunu vurguladı. Aşılanmayla okul ile iş yerlerinin açık kalmaya devam edebileceğini ve normale dönüşün sağlanabileceğini söyleyen Dr. Berdyklychev, rahatlamak için henüz erken olduğunu kaydetti. Salgının ne zaman biteceğini kimsenin halen kesin olarak halen söyleyemeyeceğini belirten Dr. Berdyklychev, "Çünkü yeni vakalar görmeye devam ediyoruz. Bu biraz da hem hükümet düzeyinde, hem de bireysel düzeyde alınan önlemlere bağlı olacak. En olumlu gelişme Pazartesi günü itibariyle okulların açılması oldu. Hem DSÖ hem de UNICEF bu kararı destekliyor" ifadesini kullandı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, VİYANA’DA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, VİYANA’DA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik'in (PAB) düzenlediği 5. Dünya Parlamento Başkanları Konferansı nedeniyle bulunduğu Viyana’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda Afganistanlı mülteciler sorununa değinen Şentop, “Bir zorluk, sıkıntı yaşayan insanlar Türkiye'nin sınır kapılarına geldiğinde kapıları kapatıp, 'Biz sizi istemiyoruz. Bakamayız' demeyi vicdani yaklaşımlarımıza aykırı buluyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: AŞI VE TEDBİRLE HAYATI KOLAYLAŞTIRALIM

BAKAN KOCA: AŞI VE TEDBİRLE HAYATI KOLAYLAŞTIRALIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birçok gencimiz, okumayı arzu ettikleri şehir yerine, Covid-19 riskinin daha az olduğu yerlerde okumaya hazırlanıyor. Kronik hastalıkları var. Aşı ve tedbirle hayatı herkes için kolaylaştıralım" dedi.

YUNANİSTAN İLE LİBYA ARASINDA KRİTİK TEMAS

YUNANİSTAN İLE LİBYA ARASINDA KRİTİK TEMAS

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, 6 Eylül Pazartesi günü Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile görüşeceğini duyurdu. Görüşmenin merkezinde, 24 Aralık’ta yapılacak olan Libya seçimlerinin yer alacağı ifade edildi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: MİLLETİMİZİN DÜNYAYA VE İNSANLIĞA SÖYLEYECEĞİ SÖZ BİTMEDİ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: MİLLETİMİZİN DÜNYAYA VE İNSANLIĞA SÖYLEYECEĞİ SÖZ BİTMEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 4 Eylül 1919'da yapılan Sivas Kongresi'nin özellikle mandacılığa geçit vermeyen kararları ile öne çıktığını belirterek "Kazanan, tam bağımsızlığı tercih edenler olmuştur. Sivas Kongresi'nden çıkan en büyük ve ilelebet unutulmaması gereken derslerden birisi budur" dedi. Şentop, Türk milletinin mücadelesinin bugün de sürdüğünü ifade ederek "Coğrafyaları şekillendiren, tarihe düzen veren milletimizin dünyaya ve insanlığa söyleyeceği söz bitmemiştir. Bilakis milletimizin, kargaşayla malul yeni dünyada sözünün tesiri gittikçe artacak ve daha da güçlenecektir" dedi.

MAHARETLİ ELLER, BU HAFTA DA  YOĞUN İLGİ BEKLİYOR

MAHARETLİ ELLER, BU HAFTA DA YOĞUN İLGİ BEKLİYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından hayata geçirilen Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Her ayın 1. ve 3. Pazarı gerçekleşen organizasyon, 5 Eylül Pazar Günü misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor