ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL

ARAMA SONUÇLARI : 9 adet sonuç bulundu

KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR ŞİDDETİN ASLA BAHANESİ  OLAMAZ

KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR ŞİDDETİN ASLA BAHANESİ OLAMAZ

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığına dikkat çeken Dr. Sema Karaoğlu, Denizli'nin Pamukkale ilçesinde kız arkadaşı Cennet Tuğba Tokbaş'ı elleriyle boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Recep Eray Hakver'in müebbet cezasının iyi hal indirimi sonrasında 25 yıla düşürülmesine de tepki gösterdi. Karaoğlu, "Kadına şiddetin iyi hali olmaz ve olamaz. Kadına yönelik şiddet insanlık suçudur ve şiddetin asla ama asla bahanesi yoktur" dedi.

Bakan Soylu: Avrupa 'Türkiye'de böyle bir şey olamaz' dedi

Bakan Soylu: Avrupa 'Türkiye'de böyle bir şey olamaz' dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de 100 bin nüfus başına trafikte can kaybı ortalamasının 2020 sonu itibari ile 5,8 olduğunu belirterek, "Bu, topyekûn bir Türkiye başarısıdır. Biz bu rakamları gönderdiğimizde Avrupa, 'Türkiye'de böyle bir şey olamaz' dedi. Bunu kabul etmek istemediler; ama incelediler ve burada çok önemli bir rol model ortaya çıktı. Ve bu modeli de esas itibarıyla kabul etmek zorunda kaldılar" dedi.

“ŞEHİR İDARECİLERİNİN EVDE BEKLEMEK GİBİ BİR LÜKSÜ OLAMAZ”

“ŞEHİR İDARECİLERİNİN EVDE BEKLEMEK GİBİ BİR LÜKSÜ OLAMAZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, belediyelerin kapanma dönemlerini fırsata çevirmek zorunda olduklarına dikkat çekti. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın katılımıyla Talas Belediyesi’nde gerçekleştirilen istişare toplantısı sonrasında açıklamalar yapan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de belediyelerin çok güzel projeler ürettiklerini ve bunların yansımasının önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağını söyledi.

Bakan Soylu: Zorunlu yardım diye bir şey olamaz

Bakan Soylu: Zorunlu yardım diye bir şey olamaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Dayanışma Kampanyası için 'Emniyet içerisinde yardım tarifesi belirlendi' iddialarına ilişkin, "Polis zaten bu süreçte gecesini gündüzüne katarak çalışıyor, her dönem fedakarlık yapıyor. Allah onlardan razı olsun. Zorunlu yardım diye bir şey olamaz" dedi.

Erdoğan: 'Sen benim rakibim olamazsın'

Erdoğan: 'Sen benim rakibim olamazsın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Salı gününe kadar süre tanıyorum' açıklamasını hatırlatarak, "Sen benim rakibim olamazsın" dedi.

Davutoğlu: 'Türkiye’nin dış siyaseti tek boyutlu olamaz'

Davutoğlu: 'Türkiye’nin dış siyaseti tek boyutlu olamaz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan Diplomasi Akademisi'nde gerçekleştirdiği konuşmada, Türkiye’nin çok boyutlu bir coğrafyaya sahip olduğunu ifade ederek “Türkiye’nin dış siyaseti hiçbir zaman tek boyutlu olamaz” dedi.