ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL

ARAMA SONUÇLARI : 42 adet sonuç bulundu

KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR ŞİDDETİN ASLA BAHANESİ  OLAMAZ

KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR ŞİDDETİN ASLA BAHANESİ OLAMAZ

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığına dikkat çeken Dr. Sema Karaoğlu, Denizli'nin Pamukkale ilçesinde kız arkadaşı Cennet Tuğba Tokbaş'ı elleriyle boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Recep Eray Hakver'in müebbet cezasının iyi hal indirimi sonrasında 25 yıla düşürülmesine de tepki gösterdi. Karaoğlu, "Kadına şiddetin iyi hali olmaz ve olamaz. Kadına yönelik şiddet insanlık suçudur ve şiddetin asla ama asla bahanesi yoktur" dedi.

Bugün 25 Kasım Dünya Kadına yönelik şiddetle mücadele günü

Bugün 25 Kasım Dünya Kadına yönelik şiddetle mücadele günü

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, 1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilen gündür. Kadına yönelik şiddetin en önemli insan hakkı ihlallerinden biri olması, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi için ;Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışması sonucunda 75 maddeden oluşan ‘’kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’’ hazırlanmış ve bu plan doğrultusunda ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol’ ’imzalanarak ciddi bir seferberlik başlatılmıştır.

Hırsızlık şüphelisi 4 kadına suçüstü

Hırsızlık şüphelisi 4 kadına suçüstü

KAYSERİ’de hırsızlık için girdikleri evlerden ziynet eşyası ve para çalan 4 kadın, polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kadınlardan biri kendini görüntüleyen gazetecilere, “'Biz terörist miyiz, adam mı öldürdük, niye çekiyorsunuz” dedi.

Bakan Gül'den kadına şiddet açıklaması

Bakan Gül'den kadına şiddet açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: (Kadına şiddet olaylarında)2020’de 244 bin 985 kişi hakkında önleyici tedbir karar verilmiştir, 7 bin 293 kişi hakkında ise koruyucu tedbir kararı verilmiştir.

EGM'den 'kadına yönelik şiddet' açıklaması

EGM'den 'kadına yönelik şiddet' açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce (EGM), aile içi ve kadına yönelik şiddetin son bulması için atılan adımların ve hassasiyetin en üst seviyede olduğu, karakola başvuran kadınların geri çevrildiği iddiasını doğrulayan herhangi bir somut olay bilgisine ulaşılamadığı kaydedildi.