Pınarbaşı'nda yaşanan depremde can ve mal kaybı yok

Pınarbaşı'nda yaşanan depremde can ve mal kaybı yok

Hatay’ın Defne ilçesi merkezli depremin ardından Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi merkezli 3,1 şiddetinde deprem oldu. Deprem sonrası açıklama yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, ilçede can ve mal kaybının olmadığını açıkladı.

Saat 20.04'te merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6,4 şiddetinde deprem meydana geldi. Yerin 16,74 kilometre derinliğinde oluşan deprem Kayseri'den de hissedildi. 
 
Yine Hatay’ın Samandağ ilçesinde 5,8 artçı deprem meydana geldi. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Son olarak Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Kırkgeçit merkezli 3,1 şiddetinde üçüncü bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası açıklama yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, ilçede can ve mal kaybının olmadığını açıkladı. Uzunluoğlu yaptığı açıklamada, "Merkez üssü Kırkgeçit mahallemiz olan 3,1 şiddetinde meydana gelen ve ilçemizde de hissedilen depremden dolayı ilk belirlemelerimize göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerine yer verdi.

Google+ WhatsApp