Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurulu gerçekleştirildi

Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurulu gerçekleştirildi

Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen genel kurula 140 üye katıldı Divan heyetinin oluşturulmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okunarak oy birliğiyle ibra edildi. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Metin Kösedağ, ardından üyelere inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 5 yıllık bir çalışmanın ardından önemli bir aşama kaydederek bugünlere geldiklerini belirten Kösedağ, yüklenici firmanın konutları gelecek yıl ağustos ayında teslim etmeyi planladığını belirtti.

Kösedağ, 35 bloktan oluşan 521 konutun kura çekiminin ise gelecek haftalarda yapılmasının planlandığını dile getirerek, TOKİ’nin yatay mimari projesi uygulaması nedeniyle 3+1 konutların sayısında düşüş olduğunu, binaların yüksekliğinin ise zeminle birlikte 6 kat olacağını kaydetti.

Daha sonra yapılan seçimlerde 4 yıl görev yapacak yeni yönetim kurulu  Metin Kösedağ başkanlığında Mustafa Gürbüz, Canan Bayram, Yavuz Navruz, Mustafa Duran, Orhan Canbulatel ve Ahmet Şan’dan oluştu.

Genel kurulda, kura çekimine katılacak üyelerden 1000 lira alınması konusu da oy birliğiyle kabul edildi.

Google+ WhatsApp