ARAMA SONUÇLARI : 200 adet sonuç bulundu

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “21 YILLIK İKTİDARIMIZDA TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE EDİYORUZ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “21 YILLIK İKTİDARIMIZDA TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bunların hepsinin besleyenleri aynı. Aynı ülkeden besleniyorlar. Bunlara aynı ülke ayar veriyor. İstekleri de aynı. Bunlara karşı Allah'a hamdolsun senelerdir mücadele ediyoruz. 21 yıllık iktidarımız döneminde birinci işimiz bunlarla mücadele olmuştur. Bir taraftan birliğimizi, dirliğimizi sağlayacağız. Bir taraftan da bugünkü gibi İçişleri Bakanlığına saldıran zihniyeti toprağa gömeceğiz. İnşallah bir daha çıkamayacaklar oradan.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ, AYDER YAYLASI’NDA YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ:   “AYDER YAYLASI HERKESİN İFTİHAR EDECEĞİ BİR YER OLACAK”

BAKAN ÖZHASEKİ, AYDER YAYLASI’NDA YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ: “AYDER YAYLASI HERKESİN İFTİHAR EDECEĞİ BİR YER OLACAK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, doğal güzelliği ile turistlerin ilgi odağı olan Ayder Yaylası’nda yapılan çalışmaları inceledi. Özhaseki, “Buraya hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce insan geliyor. Onlar bu köşeyi görmek istiyorlar. Bu cennet köşede biraz vakit geçirmek istiyorlar. Biz, Ayder’i gelecek nesillere, yaşayan herkesin iftihar edebileceği bir köşe olarak aktarmayı planlıyoruz. Burası çok daha yaşanabilir, herkesin iftiharla övünebileceği yer olacaktır.” dedi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Azerbaycan’ın Kahramanmaraş’ta yapacağı deprem konutları için Azerbaycan Şehir Planlama ve Mimari Devlet Komitesi Başkanı Anar Guliyev ile anlaşma imzaladı. Özhaseki, “Yaptığımız iş birliği anlaşmaları ülkemize ve kardeş ülke Can Azerbaycan’a hayırlı olsun. Biz bir millet, iki devletiz.” dedi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “IHLARA VADİSİ’NDE YENİ TÜRLER TESPİT EDİLDİ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “IHLARA VADİSİ’NDE YENİ TÜRLER TESPİT EDİLDİ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “19 Özel Çevre Koruma Bölgemizden biri olan Ihlara Vadisi'nde başlattığımız biyolojik çeşitlilik çalışmasıyla; 84 kuş, 11 balık, 294 böcek ve 11 sürüngen türü ile 179 tohumlu, 11 tohumsuz bitki türünü tespit ettik. Ihlara Vadisi'nin eşsiz güzelliğini görmek isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Bakan Yardımcısı İnan, Kayseri OSB’nin Talep Ettiği Arazide İnceleme Yaptı

Bakan Yardımcısı İnan, Kayseri OSB’nin Talep Ettiği Arazide İnceleme Yaptı

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Baktır ve Nihat Bozkurt, Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Gençeç ve Bölge Müdürü Abdulmenap Esko, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’la beraber Kayseri OSB’nin genişleme alanı olarak tahsis talebinde bulunulan arazide inceleme yaptı.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “KATAR İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “KATAR İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, New York Türk Evi’nde, Katarlı mevkidaşı olan Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Şeyh Faleh Bin Nasser Bin Ahmed Bin Ali Thani ile görüştü. Özhaseki, “Tarihî ve kültürel bağlarımızın olduğu dost ve kardeş ülkemiz Katar ile her zaman güçlü bir iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “AKILLI ŞEHİRLER KONSEPTİNDE ŞEHİRLER İNŞA ETMEYE GAYRET EDİYORUZ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “AKILLI ŞEHİRLER KONSEPTİNDE ŞEHİRLER İNŞA ETMEYE GAYRET EDİYORUZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ABD’ de düzenlenen “Dünya Şehirler Günü ve Sıfır Atık Girişimi Programı Basın Bilgilendirme Toplantısında konuştu. Deprem bölgesinde inşa edilen konutların 2 ay sonra teslim edileceğini ifade eden Özhaseki, “Biz afetten zarar gören şehirlerimizi güvenli, mahalle kültürüne uygun ve iklim dostu yapılar olarak yeniden inşa ediyoruz. Yeni konut ve iş yerlerimizi Sıfır Atık uyumlu olarak hazırlarken aynı zamanda akıllı şehirler konseptine uygun bir şekilde tasarlıyoruz.” dedi