Yokluk

Yokluk


“ Yokluğa dikkat et onda çok HİKMET’ler vardır” sözü Mevlana’ya ait bir sözdür.

       Kayserispor bu sezon yokluklar içerisinde umut yolculuğuna devam etmektedir. Kümede kalırsak bu sezonu başarı sayacağız derken, acaba Avrupa kupalarına katılabilir miyiz demeye başladık. Murphy kanunlarına göre “en kötü ihtimal karşımıza çıkacak ihtimaldir” sözünü bu sezon derinden yaşıyoruz. Rica ile başa geçen yönetim, ekonomik sıkıntılar yaşayan futbolcular, ilk yarının sonlarına kadar süren başarısız bir teknik heyet, Kayserispor’un durumunu özetliyor idi. Bunlar yetmezmiş gibi birde FIFA’dan gelen transfer yasağı yokluklara yeni bir halka ekledi. Paramız yoktu ama umudumuz çoktu. Takım başarısız sonuçlar almaya devam edince yönetim teknik ekibi değiştirdi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Şehri, kulübü tanıyan Hikmet Karaman Kayserispor için tam isabet oldu. Yokluklara çare olmak adına niyetini ortaya koydu. Yıldızlı oteller yerine kulüp tesislerinde konaklamayı kendi istedi. Transfer yasağını kadromuz yeterli diyerek geçiştirdi. Para konusu gündeme gelince de önce futbolculara ödeyin dedi. Umut verdi, karabulutları dağıttı, sportif başarı gelince de biz takım olduk dedi. Başarısızlığı kendi üzerine aldı, başarıyı futbolcularının performansına bağladı. Her maçı, maç öncesinde hazırlanarak kazandı. Futbolcuları sahaya çıkarmadan önce kafasında tek tek yerleştirdi. Problem olmaya aday kaptan Umut Bulut’a ilk 11’de yer buldu. Körelen Kravets’i takımın birinci golcüsü yaptı. Kaleci Lung yıldızlaştı, Kana Bıyık değerine değer kattı, Şamil Cinaz yeniden doğdu. Defansın göbeğinde oynayan yılların tecrübesi Kucher’den sol bek çıkarmayı başardı. Bir iyi bir kötü performans sergileyen sağ bek Tiago Lopes istikrara kavuştu. Artık o da sağ kanat gibi oynamaya başladı. En büyük gelişimi Deniz Türüç yaptı. Hem asistleriyle hem de golleriyle şimdiden transferin gözdesi oldu.

       Hikmet Hocayla çıkılan 10 maçta namağlup bir takım var karşımızda. Bu başarıda en büyük en büyük pay Hikmet Karaman’a ait. Yokluklar içerisinde her hafta destan yazmaya devam ediyor. Fenerbahçe ve Atiker Konyaspor maçını kazandıktan sonra sıra Beşiktaş’a gelmişti. Maç öncesinde Chery, annesinin rahatsızlığı sebebiyle Hollanda’ya gitmişti. Maç içerisinde Mensah ciddi bir sakatlık geçirip oyundan çıkmıştı. Yine de takım çok iyi futbol oynarken Hakem Suat Arslanboğa rakip olarak karşımıza çıktı. Son dakikada yediğimiz golle maçı 2-2 tamamladık. Maç sonunda başkan Erol Bedir’de “mağlup takımın başkanıymış gibi konuşuyorum” diyerek üzüntüsünü dile getiriyordu.

          Mevlana der ki “ Varlık elde etmek için yokluk gerek”. Necip Fazıl Kısakürek’te Beklenen şiirinde “yokluğunda buldum seni” diyerek eldeki imkanların olumlu kullanılmasıyla çözüm üretilebileceğini satırlara dökmüştür. Biz de sözü  “ Bu işte bir HİKMET var” diyerek bitiriyoruz.

Google+ WhatsApp