Valimiz Şehmus Günaydın’dan Engelliler Günü mesajı

Valimiz Şehmus Günaydın’dan Engelliler Günü mesajı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Günaydın, “Engelli vatandaşlarımızın toplum hayatına katılımlarını üst seviyeye taşımak, sorunlarına dikkat çekmek ve bu sorunların ortadan kaldırılması için toplumsal bilinci artırmak hedefi ile 3 Aralık Günü tüm dünyada ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir” dedi.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan Vali Şehmus Günaydın, “Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar, sadece kendileri ve ailelerinin değil tüm toplumumuzun ortak sorumlulukla çözmesi gereken sorunlardır. Bu nedenle toplum olarak doğuştan ya da sonradan engelli olan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıp sosyal hayata katılmaları konusunda azami gayret göstermeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik ortaya koyduğu eğitimin, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesinin sosyal devlet olma yolunda önemli bir gösterge olduğunu da vurgulayan Vali Günaydın şöyle devam etti: “Son yıllarda ülkemizde her alanda gördüğümüz gelişmeyi, engelli vatandaşlarımıza sağlanan haklar ve hayatı kolaylaştırıcı düzenlemelerde de görüyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal, ekonomik ve kültür hayatına yapmış oldukları katkılar her türlü takdirin üstündedir. Bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız. Engelli kardeşlerimin desteklenmeleri halinde toplumsal hayata katılım ve başarmak yolunda gösterdikleri gayretlerinden dolayı, büyük mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engellerin olmadığı bir dünya için hep birlikte daha çok çalışmak temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.”

KAYNAK : HABER MERKEZİ

Google+ WhatsApp