Vali Gökmen Çiçek Turizm Acentaları ve Otel Yöneticileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Vali Gökmen Çiçek Turizm Acentaları ve Otel Yöneticileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Kayseri turizminin tanıtılması amacıyla Turizm Acentaları ve Otel yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Programa Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Otel Yöneticileri ve ilimizde faaliyet gösteren Turizm Acentaları katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Çiçek, “Burada göreve başladıktan sonra, gezmeye ve görmeye çalışıyorum. Geldiğimde bu kadar güzel, bu kadar pazarlayabileceğimiz alan olduğunun farkında değilmişim. Sadece, merkezdeki Selçuklu Eserlerini ve Erciyes Dağı'nı biliyordum. Ama gördüm ki inanılmaz derecede bir tarihi hazinenin üzerinde duruyoruz. Kayseri'nin sadece sanayi şehri olarak anılması bence Kayseri'ye haksızlık olur. Çünkü Kayseri çok ciddi bir turistik tarihin de üzerinde duruyor.” dedi.

Vali Çiçek konuşmasının devamında,” Sizler turistik değerleri öne çıkaralım ve ilin tanıtımını yapalım diye çok çalışıyor, çok çabalıyorsunuz. Ben de Kayserinin Turizm potansiyelini arttırmak için elimden geleni yapacağım. Burası sadece sanayi şehri olarak anılıyor ama bunu hep beraber değiştirmek için çaba sarf edeceğiz. Sadece Organize Sanayi Bölgelerinde değil, özellikle otelleri ve acentaları tek tek gezip şehirde neler yapabiliriz bunları konuşacağım.” dedi.

Google+ WhatsApp