Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın,   18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yalçın, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Çanakkale Türk Milletinin küllerinden yeniden doğduğu bir destandır. Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. Tarihimizde unutulmaz iz bırakan 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destanın; Çanakkale zaferinin 104. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir. 'Ya istiklal ya ölüm' diyen bir millet tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmiştir.

Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümü

dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden

şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepimizin bu onurlu gününü kutluyorum.”

Google+ WhatsApp