Başkan Dr. Palancıoğlu:“EKPSS ile Melikgazi’den eğitime, yine özel bir hizmet daha”

Başkan Dr. Palancıoğlu:“EKPSS ile Melikgazi’den eğitime, yine özel bir hizmet daha”

Eğitime yeni bir boyut ve özellik kazandırdıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kısa adı EKPSS olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Kursu açtıklarını söyledi.

Engelliler için açılan bu kurs ile hem eğitime, hem istihdama hem de en önemlisi ENGELİ vatandaşlara özel bir hizmeti berine getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi’nin İLK’lerin belediyesi olduğunu ve bu hizmet ile eğitimde yine referans ve örnek olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydetti.

Gençlere ve eğitime yapılacak yatırımların Melikgazi için öncelikler arasında yer aldığını İfade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, şu açıklamalarda bulundu.

“ENGELLİ vatandaşlarımız için belediyemiz tarafından birçok özel hizmet verilmektedir. Yaya yollarında geçiş alanları, sarı kabartmalı yollar, spor salonlarında yararlanma gibi birçok alanda hizmet veriyoruz. Ancak engelli olup Kamu personel Sınavını germek için eğitim almak isteyen Engelli Gençlerimiz için yine sözde değil özne bir hizmet ile onlara yönelik EKPSS kursu açtık. Açılan ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI için kurs açtık. Türkçe, Matematik, Coğrafya ve Tarih branşlarında olmak üzere ücretsiz kurs verilecektir. Katılmak isteyenlerin Kültür Müdürlüğü ile Necip Fazıl, Tınaztepe, Gökkent Sosyal tesislerine başvurabilirler. Bundan böyle Engelli vatandaşlarımıza bur kurslar sayesin de KPSS engel olmayacaktır ”

Kaynak:Haber Merkezi

Google+ WhatsApp