Arena Bilgisayar´ın `gerçek Katma Değerli´ Yeni İş Modeli İstanbul

Birçok uluslararası markanın Türkiye pazarında başarıyla yer almasına aracılık eden Arena Bilgisayar Genel Müdürü Okay Nasır, yaptığı açıklamayla Arena´yı "Value" ve "Volume" birimlerine ayırarak yeni

Birçok uluslararası markanın Türkiye pazarında başarıyla yer almasına aracılık eden Arena Bilgisayar Genel Müdürü Okay Nasır, yaptığı açıklamayla Arena´yı "Value" ve "Volume" birimlerine ayırarak yeni bir iş modelini hayata geçirdiklerini duyurdu.
23 yıldır bilişim sektöründe hizmet veren Arena Bilgisayar´ın Genel Müdürü Okay Nasır, Arena´yı ´Value´ ve ´Volume´ birimlerine ayırarak yeni bir iş modelini hayata geçirdiklerini duyurdu. Nasır şu açıklamalarda bulundu: "Organizasyonumuzun iş ortaklarımıza daha iyi hizmetler verebilmesi için sürekli fikir alışverişinde bulunuyor ve sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Kurulduğumuz 1991 yılından bugüne, bilişim sektöründe birçok uluslararası markanın Türkiye pazarında başarıyla yer almasına ve son kullanıcıya ulaşmasına aracılık ediyoruz. Katma değeri yüksek olan hizmet ve çözümler alanlarında odaklanma stratejimiz ışığında; 2008 yılından beri sektörümüzün danışmanlık, ileri düzeyde eğitim, sistem kurulumu ve güvenliği alanlarında önde gelen danışmanlık şirketi olan ADEO Bilişim´e hissedar olarak yatırım yaptık. Ayrıca elektronik güvenlik sektörünün lider firması olma misyonu ile yola çıkan, zayıf akım tedarikçisi Sensonet Teknoloji´yi kurduk. Her ikisi de faaliyetlerini, profesyonel yönetim organizasyonları ile 2013 yıl sonu ve 2014 yarı yıl hedeflerine paralel ve Arena konsolide sonuçlarımıza katkı sağlayarak sürdürdüler.
Nisan 2014 itibarıyla, son kullanıcıya giden ürünlere ait dağıtım tecrübemizin yanında, iş ortaklarımızın kamu ve kurumsal projelerinde, klasik marka distribütörlüğü sorumluluğumuza ek olarak yazılım, donanım ve servis ile satış öncesi ve sonrası danışmanlık, demo, teknik destek ve eğitim imkanları sunmayı hedeflediğimiz bir kurgunun temellerini attık. Arena´nın son kullanıcıya giden ürünlere ait dağıtım modeline "Volume" ve Arena nın Kurumsal Pazar hedeflerine ulaşmasını sağlayacak yeni yapıya da "Value" dedik.
Kurumsal pazardaki iş ortaklarımıza güçlü bir tedarikçi olmayı hedefleyerek, hızlı karar alma gerektiren, pazar dinamikleri farklı, Katma Değerli Ürün Grupları ve Satış Kanalları için çevik bir organizasyon yapısına sahip "Arena Value", sektör beklentilerine göre şekillenmiş yeni bir iş modelidir.
En Yaygın Teknoloji Dağıtıcısı olarak, 23 yıldır uzman olduğumuz son kullanıcı ürün grupları dağıtımında, Arena Volume çatısı altında aynı odak ve özenle, en yeni teknolojileri en uygun maliyetlerle sunmayı, alternatif finansal çözümler ve lojistik hizmetlerimiz ile iş ortaklarımızla çalışmamızı, işbirliğimizi daha da büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz.
Value Grubunun Liderliğini, İcra Kurulu Üyemiz Atıf Büyüksoy, Volume Grubumuzun Liderliğini de, yine İcra Kurulu Üyemiz Kenan Akbaş üstlenmişlerdir"

29.10.2014 12:50:59 TSI

Google+ WhatsApp