Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

"İdlib’de rejim güçleri ve onlarla birlikte hareket eden Rus güçleri, İran destekli militanlar sürekli sivil halka saldırıyor, kan döküyor, katliam yapıyorlar."

"(Deprem yardım kampanyası) Şu ana kadar kampanya hesabında 1 milyon lira toplanmış bulunuyor. İl, ilçe ve belde teşkilatlarımız belediye başkanlarımız, belediye ve il genel meclis üyelerimizi kapsayacak şekilde genişletiyoruz."

"Bize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşmalara da kimse uymuyor. Bu saldırılar bir süredir doğrudan askerlerimiz hedef alamaya başladı. Toplantıların sonucunu beklemeden ne adım atmamamız gerekiyorsa onu yapacağız."

"Mehmetçiklerin kanının döküldüğü yerde hiç kimsenin güvende olamayacağını buradan söylüyorum. Tüm gücümüzü kullanacağız. Suriye halkının özgürlük mücadelesi aynı zamanda 83 milyonluk Türkiye’nin beka mücadelesidir."

"FETÖ’nün siyasi ayağını açıklıyorum; Tolstoy’un dediği gibi, birine çamur atmadan önce iyi düşün, Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. Çünkü bu ülkede FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir."

"Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Kaset kumpasının dahi sorumluluğunu dahi bizim üzerimize yıkmaya çalışmıştır. Seni oraya getiren FETÖ, ne konuşuyorsun?"

 

"Kılıçdaroğlu'nun tavrı da farklı değildi. O da MİT Müsteşarı konusunda kişiye özel düzenleme yapılamaz diye FETÖ ağzıyla kamuoyu oluşturmanın peşindeydi. Bu zat ve ekibi omurgasızdır. FETÖ’ye diyet borçludur. Tek dertleri şahsıma ve AK Parti’ye zarar vermektir. Bunun için yapmayacakları iş, atmayacakları iftira yoktur."

"Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'dan sonra ‘askerler her koşulda emre itaat eder’ diyerek darbecileri savunmaktan da geri kalmamıştır. FETÖ ne demişse, Kılıçdaroğlu aynısını tekrar etmiştir. Bundan ala siyasi ayak olur mu?"

Google+ WhatsApp