Başkan Dr. PALANCIOĞLU Ankara'da

Başkan Dr. PALANCIOĞLU Ankara'da

BAŞKAN DR. PALANCIOĞLU, AVRUPA KONSEYİ YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER KONGRESİ’NDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’da düzenlediği Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Heyet Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. 
2019-2024 yılları arasında 5 yıl süresince görev yapmak üzere Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Bölgesel Meclis Asil Üyeliğine seçilen Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu;  toplantıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;  
“Ülkemizi temsilen 29 Ekim ile 1 Kasım 2019 tarihleri arasında Fransa’nın Strasbourg şehrinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Oturumuna katılacağım. Bugün Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Heyet Bilgilendirme Toplantısına katıldık. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye'nin lehine kararlar alınması, için Türk heyeti olarak, elçiliğimiz ve Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Türk heyetimiz her zaman konsey içerisinde önemli ve başarılı çalışmalara imza atıyor. Ülkemizi Avrupa Konseyi’nde en iyi şekilde temsil etmek ve çıkarlarını korumak için en iyi şekilde çalışıyoruz” 
Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, 29 Ekim de gerçekleştirilecek toplantısı sonrası bir basın toplantısı ile çalışmalar hakkında basıl toplantısı ile bilgileri kamuoyu ile paylaşacağını sözlerine ekledi. 
 
 
 

Google+ WhatsApp