ALTIN GRAM
Alış: 279,81 TL | Satış: 280,36 TL
DOLAR
Alış: 5.6889 TL | Satış: 5.6991 TL
EURO
Alış: 6.2847 TL | Satış: 6.2960 TL
ÇEYREK
Alış: 447,70 TL | Satış: 458,39 TL

ARAMA SONUÇLARI : 17 adet sonuç bulundu

Büyükşehir'den tarihe destek

Büyükşehir'den tarihe destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği kazı alanlarından birisi olan Şeker Mahallesi'ndeki Keykubadiye Sarayı kazı alanını Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, şehrin tarihi dokusu ve jeolojik yapısını ortaya çıkaran kazı çalışmalarının hız kazanması için destek verdiklerini belirtti.

Çömlek ustasının tarihe bıraktığı 1800 yıllık iz

Çömlek ustasının tarihe bıraktığı 1800 yıllık iz

Manisa'nın Yunusemre ilçesi sınırlarında yer alan Aigai Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında yaklaşık 1800 yıllık parmak izi bulundu. Bir ustaya ait olduğu tahmin edilen parmak izinin incelemelerin ardından müzede sergilenmesi bekleniyor.

Talas'ta Tarihe Estetik Dokunuş

Talas'ta Tarihe Estetik Dokunuş

Tarihi yeniden ayağa kaldırma çalışmalarının yoğun olarak sürdüğü Tablakaya Mahallesindeki Atatürk Bulvarı aksında güzergah boyunca görüntü kirliliğine neden olan çevre duvarları dokusuna uygun olarak doğal taş görünümüne kavuşuyor.

Fotoğraflarla Tarihe Yolculuk

Fotoğraflarla Tarihe Yolculuk

Büyükşehir Belediyesi'nin her ay gerçekleştirdiği Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi bu ay Kayseri ve Anadolu tarihine ışık tutan Kültepe’de yapıldı.

Kocasinan’ın Milli Sporcuları Masa Tenisinde Tarihe Geçti

Kocasinan’ın Milli Sporcuları Masa Tenisinde Tarihe Geçti

Milli Takımı temsil eden Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi sporcuları Özge Yılmaz ve Betül Nur Kahraman, masa tenisindeki performanslarıyla Türkiye tarihine geçti. Avrupa’nın En iyi Top 10’lar turnuvasından sonra Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu kampına davet edilmesiyle kariyerine yeni bir sayfa açan Özge Yılmaz, yine bir ilke imza atarak Türkiye’nin, Olimpiyat kadrosuna alınan en genç sporcusu unvanını aldı. Betül Nur Kahraman ise Büyükler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Başkan Çolakbayrakdar, “Kulübümüz sayesinde Kayseri, masa tenisinde Türkiye sıralamasında en başarılı il oldu” açıklamasında bulundu.

Mario Gomez tarihe geçti

Mario Gomez tarihe geçti

Beşiktaşlı oyuncu Mario Gomez bu sezon Süper Lig’de oynadığı 25 maçta 19 gol atarak, Pascal Nouma ve Demba Ba’ya ait rekoru kırarak kulüp tarihine geçti.