ALTIN GRAM
Alış: 367,80 TL | Satış: 370,95 TL
DOLAR
Alış: 6.7476 TL | Satış: 6.7598 TL
EURO
Alış: 7.5677 TL | Satış: 7.5814 TL
ÇEYREK
Alış: 596,42 TL | Satış: 608,59 TL

ARAMA SONUÇLARI : 147 adet sonuç bulundu

HDP'li iki vekil gözaltına alındı

HDP'li iki vekil gözaltına alındı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda milletvekillikleri düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında yakalama kararı çıkarıldı. Farisoğulları özel aracıyla Ankara’ya giderken Diyarbakır çıkışında jandarma tarafından kontrol noktasında, Güven ise kentteki evinde polis ekiplerince gözaltına alındı.

HDP'li 4 belediye başkanı gözaltına alındı

HDP'li 4 belediye başkanı gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı'nca görevlerinden alınan Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile aynı partili Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül, haklarındaki terör soruşturmaları nedeniyle gözaltına alındı. Iğdır'ın HDP'li Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, silahlı terör örgütüne üye olma ve terörün finansmanını sağlama suçlarından gözaltına alındı.

Ahmet Şık HDP'den istifa etti

Ahmet Şık HDP'den istifa etti

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, demokratik tutumu nedeniyle eleştirdiği partisinden istifa etti. Şık, kararını sosyal medya hesabından duyurdu.

HDP'li 5 belediye başkanına terörden gözaltı

HDP'li 5 belediye başkanına terörden gözaltı

Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Diyarbakır'ın Silvan Belediye Başkanı Naşide Toprak, Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan ve Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, haklarındaki terör soruşturmaları kapsamında polis tarafından gözaltına alındı. Polis, HDP'li başkanların gözaltına alındığı belediye binalarında arama yapıyor

Bahçeli: HDP'nin kongresi hakkında soruşturma açılmalı

Bahçeli: HDP'nin kongresi hakkında soruşturma açılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhuriyet savcıları HDP'nin bölücü kongresi hakkında mutlaka cezai takibata başlamalı, gecikmeksizin soruşturma açmalıdır. Türkiye muz cumhuriyeti değildir, çadır devleti değildir, etnik koalisyonun mecmu değildir. Herkes aklını başına alsın, bu ülke sahipsiz ve savunmasız değildir" dedi.

BAKİ ERSOY’DAN HDP’Lİ VEKİLLERE SERT ÇIKIŞ

BAKİ ERSOY’DAN HDP’Lİ VEKİLLERE SERT ÇIKIŞ

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu İçişleri Bakanlığı 2020 Yılı Bütçe Görüşmelerinde; kullandığı; “Bölücü Selahattin Demirtaş” İfadesinin üzerine tepki gösteren HDP milletvekillerine; “Dinleyin, ben konuşurken beni dinleyeceksiniz.