ALTIN GRAM
Alış: 473,15 TL | Satış: 477,21 TL
DOLAR
Alış: 7.2661 TL | Satış: 7.2792 TL
EURO
Alış: 8.5939 TL | Satış: 8.6093 TL
ÇEYREK
Alış: 767,25 TL | Satış: 782,91 TL

ARAMA SONUÇLARI : 68 adet sonuç bulundu

Bakan Dönmez: Enerjide 1 Ağustos itibariyle 'Yeşil Tarife' devreye alınacak

Bakan Dönmez: Enerjide 1 Ağustos itibariyle 'Yeşil Tarife' devreye alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyen vatandaşlara özel tarife geldiğini belirterek, "Elektrik tüketicileri isterlerse ağustos ayı itibariyle 'Yeşil Enerji' tarifesine geçebilecek. Yeşil Tarife (YETA) 1 Ağustos itibariyle devreye alınacak" dedi.

Enerjide 'Yeşil Tarife' dönemi ağustosta başlıyor

Enerjide 'Yeşil Tarife' dönemi ağustosta başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyen vatandaşlar için geliştirilen Yenilenebilir Tarife olarak bilinen, Yeşil Tarife'ye (YETA) ağustos ayı itibariyle geçilebileceğini açıkladı.

Güneş enerjisiyle muz üretimi

Güneş enerjisiyle muz üretimi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, geçen yıl faaliyete başlanan muz üretim tesisinin 170 bin metrekarelik serası ve 3 bin 500 metrekarelik ebatlama, paketleme ile sarartma tesisinin enerji ihtiyacının tamamı, kurulan güneş enerji sisteminden (GES) karşılanıyor. Firma sahibi Şevki Öncel, muz serası ve paketleme sarartma tesisinin yıllık enerji ihtiyacının 400 bin lira olduğunu söyleyerek, "Enerji ihtiyacımızın tamamını güneşten sağlıyoruz. Kullanmadığımız enerjiyi de şebekeye satarak gelir elde ediyoruz" dedi.

Bakan Dönmez: Enerjide üretim kadar yerlileştirmeye de önem veriyoruz

Bakan Dönmez: Enerjide üretim kadar yerlileştirmeye de önem veriyoruz

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Dünyada yenilenebilir enerji maliyetleri düşerken bizlerin teknik aksamı halen ithal etmemiz düşünülemez. Bu konuda ilk adımlarımızı attık. Ankara'da Türkiye'nin ilk entegre güneş fabrikası yükseliyor. İzmir'de de inşallah Türkiye’nin ilk entegre rüzgar fabrikasını devreye alacağız" dedi.

Palancıoğlu: 	“En ucuz enerji tasarrufu edilen enerjidir”

Palancıoğlu: “En ucuz enerji tasarrufu edilen enerjidir”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 1981 yılından bu yana “Enerji Verimliliği Haftası”nın her yıl kutlandığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, en ucuz enerjinin ise tasarruf edilen enerji olduğu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENERJİ TASARRUFU

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENERJİ TASARRUFU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı’nın enerji tasarrufu ile ilgili genelgesi doğrultusunda bir dizi çalışma yaptı. Çalışmalar kapsamında pek çok alanda otomasyona geçildi ve cihazların bakım ve onarımları gerçekleştirildi.