HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL TANIMADILAR

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL TANIMADILAR

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Engelli Öğrenci Birimi tarafından Kayseri Gençlik Hizmetleri Spor Etkinlikleri Kulübü Bocce takımı sporcularının katılımıyla etkinlik düzenlendi.

NNYÜ Kampüsü Nurullah Baldöktü Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte, 2017 Türkiye Bocce Şampiyonu Rabia Nur Boyraz’ın da aralarında bulunduğu fiziksel engelli sporcular bir gösteri müsabakası yaptı. Toplar sayesinde oynan ve topu en uygun yere göndererek, rakibin atmış olduğu topun saf dışı kalmasını sağlamasının amaçlandığı oyun ilgiyle izlendi. “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” temasıyla düzenlenen etkinlikte akademik ve idari personel Bocce sporu ile ilgili bilgi alarak müsabaka yaptı.

 

NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Meltem Yazıcı etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bocce sporunda Türkiye şampiyonlukları elde etmiş bu gençler şampiyonluklarıyla olduğu kadar hayata karşı duruşları, yaşam içindeki mücadeleleri ve gerçek başarı öyküleriyle hepimize örnek oluşturuyor. Bugün ben ve gönüllü öğrencilerim, gelecek şampiyonalarda, sizlerin destekçileri olacağımıza, her bir sporcunun Fizyoterapi değerlendirmelerini yaparak programlarınızı yönlendireceğimizin sözünü veriyoruz” dedi

 

Etkinlik sonunda Bocce Takım Antrenörü Buse Altıparmak ile oyunculara plaket ve hediyeleri NNYÜ Engelli Öğrenci Birimi Başkanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç tarafından takdim edildi.

 

Google+ WhatsApp