4-7-2018 tarihinde eklendi
Şehidimiz Mehmet Muratdağı Anısına Çeşme Yapıldı
Vali Süleyman Kamçı, TSK'nın Afrin bölgesinde başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın anısına yaptırılan çeşmenin açılışına katıldı.

Şehidimizin eşi Birgül Muratdağı’nın Emirgan Parkında yaptırdığı çeşmenin açılışına Vali Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, şehidimizin ailesi ve vatandaşlar katıldı.
 
Vali Kamçı, çeşmenin açılışından önce yaptığı konuşmada, şehidimiz Mehmet Murratdağı için burada toplandıklarını ifade ederek, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diledi.
 
Şehidimizin eşi Birgül Muratdağı’nın kendi bütçesinden bu çeşmeyi yaptırdığını ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Buradan gelen geçen herkes en azından şehitlerimizin ruhuna Fatiha okuyacaktır.  Türk Milleti olarak şehitlerimiz konusunda hassas olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizim milletimiz asil bir millet. Bu tür mücadele içerisinde olan askerimiz, polisimiz hep birlikte şehit veya gazi olmaya gidiyor. Daha öncede söyledim, Afrin’deki Türk Silahlı Kuvvetlerinin çıkarmasından sonra özel harekat ve jandarmamızın hepsi gönüllü gitmek istedi bu harekata. Oraya giden herkes şehitliği ve gaziliği göze alarak gitti. Bu insanlar için ancak dua edilir. Şehidimizin eşi Birgül kızımıza teşekkür ediyorum. Şehit aileleri bizlere emanettir.”
 
Konuşmanın ardından Vali Kamçı, protokol üyeleri ve şehidimizin ailesi yapılan dua ile birlikte şehidimizin anısına yaptırılan çeşmenin açılışını yaptı.
http://kayserimanset.net/sehidimiz-mehmet-muratdagi-anisina-cesme-yapildi_418056.html