Başkan Çolakbayrakdar, Koltuğu Çocuklara Devretti    ...    Toplu Ulaşıma Özel Eğitim    ...    Amatör Spora Muhteşem Tesis    ...    Büyükşehir İle Sağlıklı Kalın    ...    Develi'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları    ...    Develi'de Nebevi Usule Göre Çocuk Yetiştirme Modeli Konuşuldu    ...    Vatmanlardan Huzurevi'ne Anlamlı Ziyaret    ...    Vali Kamçı Türk Bayrağı Temalı Lale Peyzajı Tescil Törenine Katıldı    ...    Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İzmir’de    ...    Başkanımız Büyükşehir Belediyesi Peyzaj Çalışmasının Tanıtımına Katıldı.    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 25.04.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Amatör Spora Muhteşem Tesis
Vali Kamçı Şehitlerimizin Mevlidine Katıldı
Başkan Ekici'den Hayırlı Olsun Ziyareti
Sevgi Evleri Çocukları Şehitlerimi Andı
Yarayıcı’dan İktidara Ve İslamcı Aydınlara: “İkiyüzlüsünüz”
“Filistin’in koruyucusu Suriye’yi, İsrail ve ABD ile işbirliği içinde yıkıma uğrat; İsrail’i yenilgiye uğratan Lübnan Hizbullahı’nı düşman gör, sonra da ‘Filistin davamız’ de. Tam bir ikiyüzlülük” ...
Türkiye 12-04-2018 11:45

“İsrail vahşeti karşısında cılız birkaç laf dışında ciddi bir tepki gösteremeyen İktidar ve İslamcı aydınların, ABD yönlendirmeli İsrail’in Suriye’ye saldırısını alkışlamaktan neredeyse elleri patlayacak”

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, iktidarın Ortadoğu’da izlediği politikaların İsrail’in çıkarları ekseninde olduğunu savunarak, Filistin’in yanında İsrail’in karşısında olan bölgesel güçlerin iktidarın’ın da düşmanı olduğuna dikkat çekti. Yarayıcı, “İsrail vahşeti karşısında cılız birkaç laf dışında ciddi bir tepki gösteremeyen İktidar ve İslamcı aydınların, ABD yönlendirmeli İsrail’in Suriye’ye saldırısını alkışlamaktan neredeyse elleri patlayacak” dedi.

Yarayıcı, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, iktidarın Ortadoğu’da izlediği politikayı eleştirdi. Alınan ve uygulamaya konulan politikaların özünde İsrail’in ve ABD’nin amacına hizmet ettiğini vurgulayan Hilmi Yarayıcı, şunları söyledi:

“Guta’da şaibeli kimyasal silah iddialarıyla beraber, Suriye üzerinden Ortadoğu yeni bir savaşın eşiğine gelmiş bulunuyor. Öbür yanda İsrail sivil Filistinli direnişçileri dünyanın gözü önünde katlediyor. Bu iki gelişme, İktidarın, İslamcılık ve antiemperyalizm söylemlerinin ikiyüzlülüğünü gösteren, birer turnusol kağıdı işlevi gördü.

İsrail vahşeti karşısında cılız birkaç laf dışında ciddi bir tepki gösteremeyen İktidar ve İslamcı aydınların, ABD yönlendirmeli İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırısını alkışlamaktan neredeyse elleri patlayacak.

‘Kadere bak kadere kimler kimlerle beraber’ diyeceğim ama 6. Filo’dan bu yana bu iktidarın temsil ettiği zihniyetin fıtratı budur.

Filistin halkının en savunucusu ve koruyucusu Suriye’yi, İsrail ve ABD ile işbirliği içinde yıkıma uğrat, İsrail’i yenilgiye uğratan Lübnan Hizbullahı’nı düşmanın olarak gör, sonra da ‘Filistin davamız’ de, ‘antiemperyalizm’ de. Tam bir ikiyüzlülük.”

Etiketler :
Yarayıcı’dan - İktidara - Ve - İslamcı - Aydınlara: - “İkiyüzlüsünüz” -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 25.04.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net