Vali Kamçı, “En Büyük Yatırım İnsana Yapılan Yatırımdır”

Vali Kamçı, “En Büyük Yatırım İnsana Yapılan Yatırımdır”

Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile açılışı gerçekleştirilen Tasarım Kreş ve Anaokulu’nun açılış programına katıldı.

Açılış programına Vali Kamçı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg.Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Müftüsü Doç.Dr.Şahin Güven, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Organize Sanayi Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı. 

Vali Kamçı programda yapmış olduğu konuşmada, “Eğitim ve öğretim hemen hemen nüfusun tamamına yakınını ilgilendiren bir konu olması münasebetiyle; gelişmiş, çağdaş toplumların en duyarlı ve vazgeçilmez önceliğidir. Çünkü eğitim, geçmişimizi bugüne bağlayan bir köprü olmasının yanı sıra geleceğin temellerini atan bilimsel, sosyal ve kültürel gelişimin lokomotifi konumundadır. Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.” Dedi 

Okul öncesi eğitim dönemi de çocuklarımızın en hızlı geliştiği dönem olduğunu ifade eden Vali Kamçı sözlerini şöyle sürdürdü.” Nitekim çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0–6 yaş arasıdır. Dolayısıyla devletimiz okul öncesi eğitime çok büyük ağırlık vermeye başladı. Bu anlamda anaokullarının yapılması devletin yatırım programlarına alınmaya başlandı. Çocuklarımızın eğitim çağına girdiği andan itibaren bu okullara gelmesi, öğretmenlerimizin nezaretinde geleceğe hazırlanmasını önemsiyoruz. “En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.” düşüncesiyle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tüm okullarımızda başarılı geçmesini temenni ediyorum. “ diye konuştu.

Google+ WhatsApp