Başkan Çolakbayrakdar, Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor    ...    Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi, Kocaman Bir Aile”    ...    Güvenli Ve Seri Ulaşım İçin Yol Çizgileri Melikgazi Belediyesince Yapılıyor    ...    31 Temmuz Son Gün..    ...    Vali Kamçı’dan İş Bankası ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne Ziyaret    ...    Okul Sporlarında Kayseri Damgası    ...    Büyükşehir Yüz Binlere Ulaştı    ...    Hacılar’da Coşkulu Bayramlaşma    ...    Talas'ta Tarihe Estetik Dokunuş    ...    Bakan Özhaseki'den Develi'ye Bayram Ziyareti    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 24.06.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
İki Bakan Ramazan Sokağı'nda
Yukarı Develi Yolunun Sıcak Asfalt Çalışmalarına Başlandı
Faiz Lobisinin Başı Erdoğan’dır
“Bu Birliktelik Ve Berabirlik Bize Yeter”
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın açıklamaları
...
Güncel 12-09-2017 09:34

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Maçın ilk yarısında oyun kurmakta zorlandıklarını belirten Yanal, "Rakibimizin savunma organizasyonu konusunda oldukça etkili bir duruşu oldu ve bunu bütün saha içinde gerçekleştirdiler. Özellikle bizi ilk yarıda oldukça zorladılar. Rakip çabuk gol bulunca oyun kurmakta zorlandık. Oyunda değişiklik yaptığımız oyuncular Abdulkadir, Hugo ve Onazi’ye oyuna girdikten sonra verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederim. Sonuçta niye oyuncu değiştirirsiniz; planladığınız bir şeyi gerçekleştirmek için. Onlar da bunun için oldukça önemli bir tavır gösterdiler. Karakterli oyuncular. Takımımız karakterli oyunculardan kurulu. Yeni gelmesine rağmen Sosa'nın özellikle ikinci yarıdaki performansı oldukça iyiydi. Tüm oyuncularımız takımın performansını daha da yükseltecektir. Özellikle istediğimiz ritmi, takım oyununu fazlasıyla geliştirerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Henüz daha bu ritmi yakaladık mı diye sorulabilir. Bana göre zaman zaman oynadığımız ritmi henüz tam anlamıyla yakalayamadık. Bugünkü maç, 1-0'dan sonraki tutum ve davranışıyla hak edilen bir maçtı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Onların önümüzdeki maçlarda daha yüksek performans ile oynayacaklarına yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Sosa’nın ülkeye yabancı bir oyuncu olmadığını belirterek, "Sosa’nın daha önce birlikte oynadığı oyuncular var. Bu atmosferi ve iklimi çok iyi biliyor. Onun bir sıkıntısı yok. Herkesle arkadaş ve birçoğuyla da karşılıklı veya yan yana oynamış. Hem savunma, hem hücum yapabiliyor. Geriden oyun kurmak sadece orta sahadaki oyuncularla olmuyor. Bu bir bütün, buna öndeki oyuncunun da katkıda bulunması gerekiyor. Arkadaki oyuncuların da çok net bir şekilde ufak bir yer değişimi ve uyarı onların bu oyunu oynamasını sağladı. Biz geçen sene buna benzer oyunları çok rahat oynuyorduk. Bizim eksiğimiz yok mu? Özellikle hücum geçişlerinde bize top geldiğinde daha genişlemek ve dikine hızlanma konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Bunu aşmanın yolunu, bu koordinasyonu sağlayacak bir sürece ihtiyaç var. Son dakikada oyuncular geldi. Onlar da takıma katılacak. Volkan gelecek, takıma katılacak. En kısa zamanda bütün oyuncuları takıma kazandırıp, rekabet dozu yüksek, coşkulu bir takım olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

'Abdülkadir'i oyuna sokarak risk mi aldınız?' sorusuna ise Yanal, "Abdülkadir risk değil. Çok büyük bir oyuncu olacak. Onu korumak, futbola onu birdenbire çıplak şekilde atmak. Onu korumasız bir şekilde ortada bırakmak en büyük ihanet olur. Onu doğru zamanlarda ve doğru yerlerde kullanmak gerekiyor. Trabzon'un beklentileri çok büyük, özellikle Trabzon'un kendi içindeki oyuncuları kazanmasındaki sarılması çok güçlü ve büyük. Ben o kadar inanıyorum ki Abdülkadir gibi bir oyuncunun Trabzon'da, Trabzonspor ile bu şekilde buluşması çok daha büyük bir enerji ortaya çıkartacaktır. Bu fırsatlar güzel fırsatlar çünkü tanıdığım için risk demiyorum. Daha önce de başlayabiliriz. Abdülkadir çok yol kat edecek, yolun başında ve 18 yaşında. Çok çalışacak, karakter ortaya koyacak. Trabzonspor ve Türk futbolu ondan faydalanacak. Bir bütün olarak baktığımızda Yusuf Yazıcı'nın ikinci yarıdaki performansı, Olcay'ın ve Burak'ın ağrılarıyla birlikte oynaması, Hugo'nun isteği ve arzusu ve yine oyuna giren Onazi'nin sonuna kadar mücadele ediyor olması... Tüm bunlar, iyi bir takımın geldiğini gösteriyor. Umarım yavaş yavaş sonuçlarda bunu destekler" şeklinde konuştu.

'Transfer sezonu bitti, eksiğimiz var diyor musunuz?' sorusuna ise Yanal, "İyi bir takım olmak zorundayız. Eksik bitmez. İyi bir takım olmak için bu defteri kapatmalıyız. Fırsatlar kollamalıyız. Her şeyin bir üstü var ama en üste takım olmak ve sevmek, sevilmek. Kendisini burada mutlu hisseden bir kadro var. Bu hepimiz için geçerli. Çok rahatlar ve mutlular. Yıllar değişince şartlar ve koşullarda değişiyor. Trabzon'da yaşamak daha kolay ve daha basit ve bu yaşantıyı futbol gibi bir iş yapıyorsanız. Çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Biz burada bunun üzerinde dura dura oyuncuları ikna etmeye çalışıyoruz. Biz duruşumuzdan hiç vazgeçmedik. Bizim takımımızın ahengini yükseltecek oyuncular peşindeyiz. Bir tane olacak ama öz olacak. İdare etmek için asla bunu yapmayacağız. Trabzonspor'un kendi değerlerine uygun ve kendi değerlerini sarılan bir takım ortaya çıkarmak için mücadele edeceğiz. Bunu herkesin bilmesini istiyorum" dedi.

 

Etiketler :
Teknik - Direktörümüz - Ersun - Yanal’ın - açıklamaları -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 24.06.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net