Vali Kamçı’dan İş Bankası ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne Ziyaret    ...    Okul Sporlarında Kayseri Damgası    ...    Büyükşehir Yüz Binlere Ulaştı    ...    Hacılar’da Coşkulu Bayramlaşma    ...    Talas'ta Tarihe Estetik Dokunuş    ...    Bakan Özhaseki'den Develi'ye Bayram Ziyareti    ...    Başkan Çolakbayrakdar, Gece-Gündüz Sahada    ...    Başkan Çolakbayrakdardan Ramazan Bayramı Mesajı    ...    Fevzi Çakmak Mahallesi Yenileniyor    ...    Duygu Sömürüsüne İzin Vermeyin!    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 20.06.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
İki Bakan Ramazan Sokağı'nda
Yukarı Develi Yolunun Sıcak Asfalt Çalışmalarına Başlandı
Faiz Lobisinin Başı Erdoğan’dır
“Bu Birliktelik Ve Berabirlik Bize Yeter”
Snowboard Dünya Kupası 3. Kez Erciyes’te Yapıldı
Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Türkiye Kayak Federasyonu işbirliğiyle ‘Ford Snowboard Dünya Kupası’ Türkiye'de üçüncü kez Kayseri Erciyes Kayak Merkezinde gerçekleştirildi. ...
Kayseri 06-03-2018 09:48

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayseri Erciyes A.Ş. Genel Başkanı Murat Cahit Cıngı, FIS Yarış Direktörü Peter Krogoll ve cok sayıda vatandaşın da katıldığı şampiyonada, yoğun sis altında yapılan yarışlar sonunda ödüller sahiplerini buldu.
 
Vali Kamçı, şampiyonada yaptığı konuşmada, İlimizin her alanda gelişmesi, ilerlemesi ve büyümesi için gösterdiğimiz çaba ve gayretin bu tür organizasyonlar ve büyük çaplı etkinliklerle taçlandırıldığını görmenin hepimizi son derece mutlu ettiğini ifade ederek, Snowboard Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
 
Kayseri’yi, Türkiye’nin kış sporları merkezi haline getirmek, kış sporları ve kış turizmini, Kayseri kimliğinin önemli bir parçası haline getirmek adına birçok önemli kış festivaline, ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Vali Kamçı, şöyle devam etti:
 
“Dünya Snowboard Şampiyonası ile bu alandaki başarımızı taçlandırdığımızı düşünüyorum. Tüm dünyada canlı olarak yayınlanan bu önemli organizasyonun İlimizde gerçekleştirilmesi, Erciyes Kayak Merkezimize son yıllarda yapılan büyük yatırımların ve tanıtım faaliyetlerinin ne derece yerinde ve etkili olduğunu da görmemiz açısından da büyük anlam taşımaktadır. Ayrıca turizm gelirlerimizi artırmamız için önemli birer vesile olan bu tür organizasyonlar, İlimizin geleceği, kültür ve turizm alanındaki prestiji, ve tanınırlığına da büyük katkı sağlamaktadır.”
 
18 ülkeden 85 sporcunun katıldığı yarışlar sonunda dereceye giren sporcuların ödüllerini Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Kayak Fedarasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı verdiler. Vali Kamçı ve protokol üyeleri, protokol ödül törenin ardından ödül alan kayakçılarla günün anısına fotoğraf çektirdiler ve sporcuları tebrik ettiler. 
 
Erciyes Develi Kapı’da düzenlenen ‘Ford Snowboard Dünya Kupası’nda erkekler genel klasmanda Alman Stefhan Boumaister, kadınlar genel klasmanında ise Rusya’dan Milena Bykova birinci olarak kristal küre ödülünü almaya hak kazandılar.

Etiketler :
Snowboard - Dünya - Kupası - 3. - Kez - Erciyes’te - Yapıldı -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 20.06.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net