Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yenilenen Şehir    ...    Büyükşehir Bayrama Hazır    ...    Melikgazi Belediyesin’den Memnuniyet Anket     ...    Yerel Yöneticilere Çağrı: ''Türk Lirası Kullanın''    ...    Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu    ...    Hacılarda Bayrama Doğru Çalışmalar Hız Kesmiyor    ...    Dua Alan Projenin Bayram Hizmeti    ...    Şeker’den Pancar Çiftçisine 11 Milyon Lira Kurban Avansı    ...    Kocasinan’da Her Nefes Yeni Bir Heyecan Demek    ...    Kocasinan'da Çocuk Oyunları Canlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
Şeref Malkoç Vali Kamçı’yı Ziyaret Etti
Ombudsman Halkla Buluşuyor Programları kapsamında ilimize gelen Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç ve Kamu Denetçileri Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti. ...
Kayseri 08-02-2018 10:17

Vali Kamçı, iki günlük Kayseri programı kapsamında ilimize gelen Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç’u Valilik girişinde karşıladı. Kamu Denetçileri Yahya Akman, Hüseyin Yürük ve Sadettin Kalkan’ın eşlik ettiği Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç ilk olarak Şeref Defterini imzaladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kamçı, Kamu Başdenetçiliği Kurumu’nun güzel kurumlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Kamu Denetçiliği Kurumunun son yıllarda kurulmuş önemli kurumlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Vali Kamçı, “Değerli başdenetçimiz ve denetçi arkadaşlar buradalar. Şehrimize geldiler, burada bir süre programları olacak.” dedi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, yaptığı konuşmada, vatandaşla idare arasındaki ilişkilerde halkın avukatlığını yaptıklarını ifade ederek, vatandaşın aldığı kamu hizmetlerinden memnuniyetsizliği varsa, dilek, temenni ve şikayet olarak Kamu Denetçiliği Kurumu’na intikal ettirebileceğini söyledi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, konuşmasının devamında kurum hakkında şu bilgileri verdi:

“Kamu Denetçiliği Kurumu 2010 yılındaki Anayasa değişikliği ile Anayasa’daki yerini almış, 2012 yılında 6328 sayılı kanunla tüzel kişilik kazanmış ve 2013 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluş gayesi bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılması, vatandaşla idare arasında, devlet arasındaki ilişkilerde iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesi, bunun yanı sıra denetim yoluyla şeffaflığın kamuda sağlanması ve bunlar kadar önemli olan vatandaşın hak arama kültürünü yaygınlaştırması amacıyla kurulmuştur. Özellikle Avrupa’daki tanımlaması ‘halkın avukatı’ şeklindedir. Bizler, vatandaşla idare arasındaki ilişkilerde halkın avukatlığını yapıyoruz. Vatandaşımız; aldığı kamu hizmetlerinden memnuniyetsizliği varsa, daha iyisini istiyorsa dilek, temenni, şikayet olarak Kamu Denetçiliği Kurumu’na intikal ettirebiliyor. Güzel bir kurum. Tabi yeni olduğu için çok tanınmıyor. Biz de illeri dolaşıyoruz, basınla ilişkileri sıklaştırarak kurumu tanıtmaya çalışıyoruz. Hedefimiz Türkiye’yi gerek yerel yönetim alanında gerek eğitim, sağlık gibi benzeri alanlarda en iyi yönetime kavuşturmak. 2023, 2053, 2071 hedefleri var Türkiye’nin. Burada önemli olan çocuklarımızın daha kaliteli eğitim alması, sağlık hizmetlerinin daha iyi yürümesi, kamu hizmetlerinin güvenlik, asayiş ve benzeri konularda dünyadaki en iyilerle yarışabilecek hale gelmemiz. O açıdan kamu denetçiliği kurumu gibi kurumlara ihtiyaç var. Bizler, vatandaşın müracaatı ve şikayeti üzerine denetim ve inceleme yapıyoruz.”

Konuşmaların ardından Vali Kamçı, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve kamu denetçileri bir süre baş başa sohbet etti.

Etiketler :
Şeref - Malkoç - Vali - Kamçı’yı - Ziyaret - Etti -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net