Sağlık-Sen Toplu İş Sözleşmesinden Memnun

Sağlık-Sen Toplu İş Sözleşmesinden Memnun

Sağlık-Sen Toplu İş Sözleşmesinden Memnun

Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Mahmut Faruk Doğan, toplu iş sözleşmesinde alınan kararlardan memnun olduklarını söyleyerek, "Elde ettiğimiz kazanımlardan memnunuz" dedi.
Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Mahmut Faruk Doğan, şube binasında basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Doğan, toplu iş sözleşmesinde alınan kararlardan memnun olduklarını söyledi. Başkan Doğan, "Bilindiği üzere Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlilerimiz adına hükümetle yaptığımız 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerimiz mutabakatla sona erdi. Bu önemli süreçte sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında yerimizi almıştık. Teşkilatımızla birlikte gerek toplu sözleşme öncesinde yaptığımız yoğun çalışmalar, gerekse toplu sözleşme sürecinde ortaya koyduğumuz kararlı mücadelemiz sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına çok önemli kazanımlar elde ettik. Bu vesile ile Sağlık-Sen Kayseri Şubesi olarak öncelikle genel merkezimize elde ettiği kazanımlar için sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz" dedi.
Doğan ayrıca, "Sendikamız tarafından hükümetle yapılan görüşmeler sonucunda 3. dönem toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına 17 maddelik kazanıma imza attık. Hatırlanacağı gibi 1. ve 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla birlikte toplamda sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor" ifadelerini kullandı.

Google+ WhatsApp