Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yenilenen Şehir    ...    Büyükşehir Bayrama Hazır    ...    Melikgazi Belediyesin’den Memnuniyet Anket     ...    Yerel Yöneticilere Çağrı: ''Türk Lirası Kullanın''    ...    Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu    ...    Hacılarda Bayrama Doğru Çalışmalar Hız Kesmiyor    ...    Dua Alan Projenin Bayram Hizmeti    ...    Şeker’den Pancar Çiftçisine 11 Milyon Lira Kurban Avansı    ...    Kocasinan’da Her Nefes Yeni Bir Heyecan Demek    ...    Kocasinan'da Çocuk Oyunları Canlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
Sabah'tan Kayseri Turu
Büyükşehir Belediyesi Sabah Gazetesi yazarlarına Kayseri’yi tanıttı. ...
Kayseri 10-02-2018 10:17

Sabah ve Daily Sabah Gazetesi yazarları Kayseri turu yaparak Kayseri’nin önemli değerlerini tanıma fırsatı buldular. Gazeteciler, gördükleri güzellikleri yaptıkları paylaşımlarla tanıttılar. Kayseri turunun bazı bölümlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.
Sabah ve Daily Sabah Gazetesi yazarlarının Kayseri turunda ilk durak Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi oldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, gazetecilere müzeyle ilgili bilgiler verdi. Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi’ndeki eserleri ilgiyle inceleyen Sabah ekibi bol bol fotoğraf çektirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sabah Gazetesi’nin duayen yazarlarından Yavuz Donat’a müze hakkında açıklamalarda bulundu. Geziye Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da katıldı. Başkan Çelik ve beraberindekiler müze çıkışında gezmek için Ankara’dan gelen bir grupla karşılaştılar ve bir süre sohbet ettiler. Grupta yer alan hanımlar Kayseri ile ilgili beğenilerini dile getirerek Başkan Çelik’e teşekkür ettiler.
Sabah Gazetesi yazarlarının bir sonraki durağı Kayseri Mahallesi ve ardından Selçuklu Uygarlığı Müzesi oldu. Müzeyi ilgiyle gezen ve müzedeki eserlerle ilgili sorular yönelten gazeteciler daha sonra Seyyid Burhanedin Türbesi’ni ziyaret ettiler.
Talas Erguvan Tesisleri’nde yenen öğle yemeğinin ardından Talas Gençlik Merkezi’ne dönüştürülen Tarihi Amerikan Koleji’ne geçildi. Burada Talas Gençlik Merkezi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı İlyas Yıldırım bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gazetecilere gençlik merkezini gezdirerek yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Mustafa Çelik, burada Sabah ailesinin en küçük bireyi olan Sabah yazarının çocuğuyla yakından ilgilendi.
Sabah yazarları Kayseri Bilim Merkezi’ni de gezdiler. Bilim Merkezi ziyaretleri sırasında Kayseri’de Türkçe eğitimi alan 72 ülkeden öğrencilerle karşılaşan gazeteciler bir süre sohbet ettiler. Bilim Merkezi’nde sergi alanlarını gezen, Türkiye’nin en büyük gök evi olan planetaryumda film izleyen Sabah yazarları kasırga, deprem gibi doğa olaylarını Bilim Merkezi’nde uygulamalı olarak görme şansı buldular.
Sabah Gazetesi yazarlarının Kayseri turu Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Cumhuriyet Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Osman Yalçın, Sabah yazarlarına meydan ve meydandaki tarihi eserler hakkında bilgi verdi. 

Etiketler :
Sabah'tan - Kayseri - Turu -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net