Bakan Yardımcısı Aksu’nun KTO Ziyareti    ...    Kesintisiz Trafik İçin Kesintisiz Yatırım    ...    Kocasinan’da Kurban Bayramı Konforu    ...    Kayserispor Başkanı Bedir Destek İstedi    ...    Ak Parti İl Başkanı Çopuroğlu’ndan Kongre Açıklaması    ...    Başkan Büyükkılıç Öğretmenle Buluştu    ...    Kaysersipor’da Hazırlıklar Sürüyor    ...    TSE Gözetim Tetkiki Toplantısı    ...    Büyükşehir'den OSB Fuarına Destek    ...    İstasyon Mahallesi Yenileniyor    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 17.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
Galatasaray’da Gomis Bilmecesi
Avrupa'daki Kayserililerden Örnek Proje
Malkoç ve Vali Kamçı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi
Ombudsman Halkla Buluşuyor Programları kapsamında ilimize gelen Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç ile Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, ilimizdeki ulusal ve yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. ...
Kayseri 08-02-2018 10:25

Özel bir otelde düzenlenen programa, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Vali Süleyman Kamçı, Kamu Denetçileri Yahya Akman, Hüseyin Yörük ve Sadettin Kalkan, KDK Genel Sekreteri İbrahim Kılınç, ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Başdenetçi Malkoç, 6328 sayılı Kanun ile 2012 yılında kurulan Kamu Denetçiliği kurumunun ana görevinin idarenin iyi işleyişine, kamu hizmetlerinin kalitesinin artmasına, denetim yoluyla idarenin şeffaflığının artmasına ve vatandaşın hak arama kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Başdenetçi Malkoç, kurulduğu 5 yıldan bu yana kuruma; 17 bin 200’ü 2017 yılına ait olmak üzere toplam 45 bin civarında şikayet geldiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok faydalı bir kurum; dünyada yaygın adı ombudsmanlık, Türkiye’de kamu denetçiliği kurumu olarak anayasada ve yasada yerini almış. Yine dünyadaki yaygın adıyla görevi halkın avukatlığını yapmak. Halkın avukatlığını yaparken idarenin de hasmı değiliz. İdareye ve idarecilerimize, vereceğimiz tavsiye kararları ile yol gösteriyoruz. Bir bakıma rehberlik ve danışmanlık yapıyoruz. Türkiye’de bu kurum yeni ama Avrupa’da çok yaygın ve etkili. Ancak Türkiye’deki son çalışmalarına baktığımızda birkaç yıl içinde çok etkili olacağını düşünüyoruz.”

Vali Kamçı yaptığı konuşmada, ombudsmanlık ya da kamu denetçiliği kurumunun aslında Selçuklulardan bu yana var olduğunu belirterek, “ Kurumun işler hale gelmesi için vatandaş tarafından daha tanınır hale gelmesi gerekmektedir. Kayseri ziyaretleri için Malkoç ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler :
Malkoç - ve - Vali - Kamçı - Basın - Mensupları - İle - Bir - Araya - Geldi -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 17.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net