ALTIN GRAM
Alış: 483,01 TL | Satış: 487,15 TL
DOLAR
Alış: 7.9379 TL | Satış: 7.9522 TL
EURO
Alış: 9.3941 TL | Satış: 9.4111 TL
ÇEYREK
Alış: 783,25 TL | Satış: 799,23 TL

Kategori : Kayseri

“Tahkim İş Yapmanın Olmazsa Olmaz Koşulu Haline Geldi”

“Tahkim İş Yapmanın Olmazsa Olmaz Koşulu Haline Geldi”

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ile İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) işbirliğinde “Ticarette Tahkimin Önemi ve İstanbul Tahkim Merkezi” konulu Webinar düzenlendi. Toplantıya Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Denizli Sanayi Odası Başkanı ve ISTAC Başkan Vekili Müjdat Keçeci, ISTAC Yönetim Kurulu ve Divan Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, ISTAC Genel Sekteri Yasin Ekmen’le birlikte sanayici ve işadamları katıldı.

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’İN MOBİLYA DEVLERİ MAĞAZA VE İSTİHDAMDA FARK YARATTI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’İN MOBİLYA DEVLERİ MAĞAZA VE İSTİHDAMDA FARK YARATTI

Türkiye’nin lider mobilya markaları ile sektörün en büyük üreticisi konumunda olan Erciyes Anadolu Holding, 2020 yılında açtığı yeni bayilerle de bir rekora imza attı. Mobilya sektöründeki en geniş bayi ağına sahip grubu olan Erciyes Anadolu Holding; İstikbal, Bellona ve MondiHome markaları ile Türkiye çapında 182 yeni bayi açılışı gerçekleştirdi.

Pandemi ile mücadele eden doktorun en zor görevi

Pandemi ile mücadele eden doktorun en zor görevi

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Şehir Hastanesi'nde Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan, yoğun bakımda aralarında konavirüse yakalanan babası Süleyman Kalkan'ın da bulunduğu hastaları iyileştirmek için mücadele ediyor. Dr. Kalkan, "Biz babama, 'Ben şu zamana kadar yüzlerce koronavirüslü hastaya baktım. Allah'a şükürler olsun yüzlerce tedavi ettiklerimiz oldu. Sen de onlardan birisi olacaksın' diyerek moral veriyorum" dedi.

Fabrika işçisi kendini astı

Fabrika işçisi kendini astı

KAYSERİ'de fabrika işçisi Salih B. (39), evinde kendini çarşafla doğal gaz borusuna asarak, intihar etti.

Melikgazi Belediyesi, Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda Hayırsever Hacı Mehmet Yıldırım'ın şartlı bağış talebi olduğunu belirterek Konaklar mevkiinde bir okul; Germir Mahallesi’nde ise sağlık ocağı ve bir cami yapılacağının müjdesini verdi.

Talas Belediyesi, Kayseri’de ilk kez uygulanan bir yöntemle çöp konteynerlerine parfüm sıkarak kötü kokuları ortadan kaldırıyor. Çöp araçları ve konteynerlerinde oluşan kötü kokuların önüne geçen Talas Belediyesi’nin bu uygulaması ile artık çöplerden kötü koku yerine parfüm kokusu yayılıyor.

KOCASİNAN, YEŞİL ALAN İLE DÜNYA STANDARTLARININ YÜZDE 60’İN ÜZERİNDE

KOCASİNAN, YEŞİL ALAN İLE DÜNYA STANDARTLARININ YÜZDE 60’İN ÜZERİNDE

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında ilçenin dört bir yanına kazandırdığı yeni parklarla yeşil alan rekorunu egale etti. Kocasinan’da toplam yeşil alan 5 Milyon 852 bin 405 metrekare ile Dünya standartlarının yüzde 60’in üzerine çıkartarak, ‘Yeni bir Kocasinan’ inşa ettiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’da kişi başına düşen yeşil alan miktarının 15 metrekareye ulaştığını ve yeni yeşil alanlarla yeni bir rekor elde edeceklerini söyledi.