ALTIN GRAM
Alış: 296,69 TL | Satış: 296,88 TL
DOLAR
Alış: 5.8979 TL | Satış: 5.9085 TL
EURO
Alış: 6.5412 TL | Satış: 6.5530 TL
ÇEYREK
Alış: 474,72 TL | Satış: 485,36 TL

Kategori : Kayseri

Kayseri Bilim Şenliği Başlıyor

Kayseri Bilim Şenliği Başlıyor

Sadece şehrimizin değil Anadolu’nun Bilim Merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi, bilimi toplum gündeminde tutmak ve gençlere bilimi sevdirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

24 Eylül 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere toplu taşıma ücret tarifesi yeniden düzenlendi.

24 Eylül 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere toplu taşıma ücret tarifesi yeniden düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehir içi toplu taşıma ücret tarifesini görüşmek üzere toplandı. Toplantı sonucu toplu taşıma ücret tarifesi 24 Eylül 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlendi. Kayseri’de toplu taşıma ücretleri son olarak 21.02.2016 tarihinde değiştirilmişti. Bu tarihten günümüze kadar geçen 20 aylık zaman diliminde başta yakıt, bakım ve işçilik olmak üzere toplu taşıma işletmeciliğinin maliyet kalemlerinde büyük artışlar meydana geldi. İşleticilerin uzun süredir bilet fiyatlarının yeniden düzenlenmesi talebi UKOME gündemine alınmadı; ancak özellikle akaryakıt ve diğer gider kalemlerdeki artışlar toplu taşıma bilet fiyatlarında zorunlu olarak düzenleme yapılmasını gerekli kıldı. Yirmi aylık süre içerisinde motorin fiyatlarındaki artış oranı % 37,32, bakım maliyetlerindeki artış oranı % 14,08, işçilik maliyetlerindeki artış oranı ise % 7,89 olarak gerçekleşti. Maliyetlerdeki ortalama artış oranı ise % 26,36 oldu. Büyükşehir Belediyesi maliyetlerdeki bu artışı 2017 yılı içinde uygulamaya koyduğu yeni toplu taşıma modeliyle göğüsledi; ancak süreç içinde yeni düzenleme yapılması mecburi hale geldi. Yapılan yeni düzenleme ile toplu taşıma ücret tarifelerindeki ortalama artış %14,5 oldu.

KOCASİNAN’DA TIBBi VE AROMATİK BİTKİLER ÜRÜN VERMEYE BAŞLADI

KOCASİNAN’DA TIBBi VE AROMATİK BİTKİLER ÜRÜN VERMEYE BAŞLADI

Kocasinan Belediyesi tarafından, yaklaşık 10 bin metrekare alan üzerinde Erkilet bölgesinde kurulan tıbbi ve aromatik bitkiler ürünlerini vermeye başladı. Tıbbi tedavi ve endüstriyel amaçlı bitkiler yetiştirmeye başlayan Kocasinan Belediyesi, çiftçilere alternatif ürün çeşitleri sunarak, Kayseri’ye ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor.

Develi'ye Müjde!

Develi'ye Müjde!

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar beraberindeki Ceza Tevkif Genel Müdürü Enes Yavuz Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Adalet Komisyon Başkanı Dursun Büyükbaş ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Olgun Köse ile birlikte Develi’ye ziyarette bulundu.

Develi'de Uyuşturucuya Hayır Konseri

Develi'de Uyuşturucuya Hayır Konseri

Ülkü Ocakları Develi Şubesi ve Develi Belediyesi’nin katkılarıyla Develi Cumhuriyet meydanında düzenlenen “Uyuşturucuya Hayır” konserinde Ali Kınık sevenleriyle bir araya geldi

BAŞKAN PALANCIOĞLU, İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMINA KATILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU, İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMINA KATILDI

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması dolayısıyla Fatma Zehra Dülgeroğlu İlköğretim Okulu`nda program düzenlendi. İlköğretim Haftası programına Kaymakam Zekeriya Güney, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, öğretmen ve veliler katıldı.

Şehrin Vitrini Yenileniyor.

Şehrin Vitrini Yenileniyor.

Başkan Çelik, Serbest Bölge’den Anbar’a kadar olan yoldaki yenileme çalışmalarını inceledi.