Ezeli rekabette ilk önce fair-play kazansın.    ...    Ispanak Köftesi    ...    Çin'de Roket Teknolojisiyle Yapay Kalp Geliştirildi    ...    Uzayda Bir Yıl Kalan Astronot Scott Kelly'nin Genleri Değişti    ...    Dolar Kuru Bugün Ne Kadar? (16 Mart 2018 dolar - euro fiyatları)    ...    Mehmetçik İçin Bebeklerini Bağışladılar    ...    Başbakan Yıldırım, 6. Küresel Bakü Forumu     ...    “Biz Geleceğine Güvenle Bakan Bir Türkiye’yiz”    ...    Emine Erdoğan: “Kadın Sorunları Başta Olmak Üzere Temel Meselemiz İnsanlık Meselesidir”    ...    Talas İlçe Muhtarları Melikgazide    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 18.03.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Mehmetçik İçin Bebeklerini Bağışladılar
İç Anadolu ‘Nun İlk Rafting Takımı Yahyalı’da Kuruldu
Dinozorlar Çağı Bilim Merkezi'nde
Büyükşehir'in Üretim Bölgesi
Kayseri Şeker'de Şeker Stoklamasında Piramit Modeli Uygulanıyor
Kayseri Şeker'de Şeker Stoklamasında Piramit Modeli Uygulanıyor ...
27-11-2015 15:13

Kaseri Şeker'de Şeker Stoklamasında Piramit Modeli Uygulanıyor

Kristal şekerlerin ambarlarda şeker duvarları aracılığı ile stoklanması ve oluşturulan stokların bantlar aracılığı ile yüklenme işinin piramit modeli yapı esasına göre yapıldığı ortaya çıktı.
Şeker stoklanmasında uzmanlaşan Kayseri Şeker istif ve tanzim ekipleri şeker çuvallarının stoklanması aşamasında ambarlarda her biri yaklaşık 700‘ er tonluk şeker pramitleri oluşturduklarını ve talep olması halinde günümüzde bu sistemle Mısır piramitlerine alternatif piramitler bile oluşturabileceklerini belirttiler.
Şeker piramit oluşturma yönteminde, birinci sıra bir kilit, bir düz dizi ile ve ikinci sırada, birinci sıradaki düzlerin üzerine kilit, kilitlerin üzerine düz çuvallar konularak başlanılarak ihtiyaç halinde 50 sıra ve daha fazla şeker çuvalı üst üste konulabiliyor.
Pancarın şeker olmasından sonra en önemli ünitelerden birisi olan şekerin stoklanma işinin, pancarın şeker olma aşamalarındaki işler kadar önemli olduğuna dikkat çekildi.
Kayseri Şeker’de bu konuda uzmanlaşan istif ve tanzim ustalarının mesleğin inceliklerini gelecek kuşaklara aktarmaları için yeni ustalar yetişmesine de imkan sağlanıyor.
Şeker piramitlerinin oluşması ve stokların yüklenmesi konusunda uzmanlaşan 15 yıldan beri istif ve tanzim ustası olarak görev yapan Hakan Öztürk, şeker sektörünün okulunun şeker fabrikaları olduğunu, şeker istif ve tanzim mesleğini emekli olan ustalarından, onların da mesleği taş duvar ustalarından öğrendiklerini, şeker ambarlarındaki istiflerinin Mısır piramitlerine benzediğini, talep olması halinde günümüzde bu sistemle mısır piramitlerine alternatif piramitler bile oluşturabileceklerini söyledi.

Etiketler :
Kayseri - Şeker'de - Şeker - Stoklamasında - Piramit - Modeli - Uygulanıyor -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 18.03.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net