‘‘Vatandaşlar Algı Operasyonunu Püskürttü’’    ...    ABD Ürünlerine Ek Vergi Geldi    ...    "Ekonomik Terör Amacına Ulaşamayacak"    ...    İthal Hayvan Tartışmalarına Son!    ...    Fenerbahçe Kader Maçına Çıkıyor    ...    Kayserispor’dan İddialara Yanıt!    ...    Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerikan Ürünlerine Boykot Çağrısı     ...    Hacılar Bayram’a Hazır    ...    Kayseri İçin Birlikte Çalışacağız    ...    Örnek Proje: MOBİTEK    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 15.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
İthal Hayvan Tartışmalarına Son!
Fenerbahçe Kader Maçına Çıkıyor
Kayserispor’dan İddialara Yanıt!
Dolar Düşüşe Geçti
kayseri büyükşehir belediyesi’nin düzenlediği elektrikli otobüs ihalesini bozankaya kazandı
ulaşımda yerli ve milli üretim markaları destekleyen kayseri büyükşehir belediyesi, düzenlediği elektrikli otobüs ihalesi sonucunda bozankaya markasıyla 10 adet 18 metre tek körüklü ve 8 adet 25 metre çift körüklü yeni nesil sıleo elektrikli otobüs için sözleşme imzaladı. ...
Güncel 29-05-2018 17:06

Türkiye’nin ilk yerli yüzde 100 elektrikli otobüslerini 2014 yılında üretmeye başlayan ve 2017 yılıyla birlikte 2. nesil araçların üretimine geçen bozankaya, kayseri büyükşehir belediyesi’nin düzenlediği elektrikli otobüs ihalesini kazandı. mayıs ayında kayseri belediye başkanı mustafa çelik ve beraberindeki heyetin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım gününde sergilenen yeni nesil sıleo’dan 18 adet, yakın gelecekte kayseri halkının kullanımına sunulacak.

10 adet 18 metre tek körüklü ve 8 adet 25 metre çift körüklü yeni nesil sıleo elektrikli otobüs alacak olan kayseri belediyesi, ulaşımda raylı sistem atılımından sonra şimdi de daha çevreci ve konforlu elektrikli otobüsleri seçmiş oldu.

kayseri büyükşehir belediyesi’nin düzenlediği elektrikli otobüs ihalesini kazanan bozankaya’nın yönetim kurulu başkanı aytunç günay; “elektrikli otobüsümüz sıleo’nun ilk neslini 4 yıl önce ürettik. bu araçlarımız türkiye’de çeşitli illerde yaklaşık 3 yıldır sorunsuz şekilde yolcu taşıyor. yeni nesil sıleo, hem çok konforlu, hemde çok sessiz. şehirlerde yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunan ve dizel araçlara kıyasla %75’e yakın tasarruf sağlayan özellikleriyle ön plana çıkıyor. 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar mesafe kat edilebiliyor. kayseri halkı eminiz ki raylı sistem araçlarımızdan sonra elektrikli otobüslerimizle de konforlu seyahatlerinden memnun kalacak” dedi.

türkiye’de bugüne kadar elektrikli otobüslerle ilgili yapılan 8 ihaleyi de kazandıklarını belirten aytunç günay, “kayseri büyükşehir belediyesi’yle 10 adet 18 metrelik tek körüklü otobüs, 8 adet de 25 metrelik çift körüklü yeni nesil sıleo elektrikli otobüs için anlaşmaya vardık. bu ihaleyle birlikte türkiye’de düzenlenen tüm elektrikli otobüs ihalelerini bozankaya markası kazanmış oldu.” şeklinde konuştu.

modern şehirlerin sessiz yıldızı: yeni nesil sıleo elektrikli otobüsler

bozankaya tarafından tasarlanan ve üretilen çevre dostu, sessiz, verimli ve sıfır emisyon özellikleriyle ön plana çıkan yeni nesil sıleoelektrikli otobüsler, %100 elektrikli 10, 12, 18 ve 25 metre uzunluğunda modellere sahip. 4 saatlik bir şarjla 400 km mesafeyi kat edebilen yeni sıleo, sahip olduğu rejeneratif enerji ile de fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp aracın bataryasını dinamik olarak şarj edebiliyor. içten yanmalı motor yerine aks üzeri elektrikli motor kullanılması geniş ve ferah bir iç hacim yaratırken aracın yolcu taşıma kapasitesi de farklı uzunluklara göre 75 kişiden 232 kişiye kadar artırılabiliyor.

ilk nesil araca oranla ağırlığı artmadan araç iskeletinde farklı materyallerin de kullanıldığı yeni nesil sıleo’da tasarım da artık daha modern çizgileri barındırıyor. modern şehirlerin yeni ulaşım aracı olmayı hedefleyen yeni sıleo’nun tüm ar-ge geliştirmeleri bozankaya ar-ge merkezi’nde bozankayamühendislerinin çalışmalarıyla gerçekleştirildi. hızlı yolcu indirme ve bindirme olanağı sağlayan %100 alçak tabanıyla yeni sıleo, şehir içi ulaşımda sıfır emisyon ile çevre dostu bölgeler oluşturulmasına yardımcı olacak. yeni nesil sıleo, %75’e kadar fren enerjisini geri dönüştürebiliyor ve bu sayede sürüş mesafesini de büyük ölçüde artırabiliyor. bir jeneratör görevi gören çekiş motoru, frenleme enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüyor ve sürüş esnasında bataryayı dinamik olarak şarj ediyor. dizel araçlar genel koşullarda 100 kilometre başına 50 litre yakıt tüketirken, tüm yol koşulları dikkate alındığında yeni sıleo ortalama 0,8 kwh/km, yani yaklaşık 15 kuruşluk tüketim sergiliyor. yolculuk esnasında rahatsız edici hiçbir motor gürültüsü olmayan yeni sıleo bu formuyla modern şehir hayatına da uyum sağlıyor.

Etiketler :
kayseri - büyükşehir - belediyesi’nin - düzenlediği - elektrikli - otobüs - ihalesini - bozankaya - kazandı -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 15.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net