Afrin Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu    ...    Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,Açıklama Yaptı    ...    Maça Doğru Kasımpaşa - Galatasaray    ...    Talas’ta Gençlere Çanakkale Ruhu Anlatıldı    ...    "Nerede Sıkıntı Varsa Kayseri Oradadır"    ...    Çevre Temizlik Vergileri İle Fidan, Meyve Fidanı, Süs Bitkisi Çim Tohumu Ve Mevsimlik Çiçek    ...    Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık Referans Belediye Melikgazi’de    ...    Emine Erdoğan 6. Vatan Konferansına Katıldı    ...    Başkanımız Aziz Yıldırım’ın Başkanlıktaki 20. Yılı İçin Özel Bir Gece Düzenlendi    ...    Antalyaspor Maçı Hazırlıkları Tamamlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.02.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Sivas Suşehri’nde Anaokulunun Açılışına Katıldı
Bilim Merkezi'nden Yeni Atölyeler
Hanımefendi Ayşe Kamçı İncesu’da
Vatandaşlar Hizmeti Yerinde Görüyor Ve Takdir Ediyor
il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
İl Koordinasyon Kurulu'nun 2018 yılı 1'nci dönem toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı. ...
Güncel 16-01-2018 16:46

Kayseri'deki yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

Vali Kamçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada,31 Aralık 2017 tarihi itibariyle, yatırımcı kuruluşlardan alınan “İzleme Raporları” ve “Yatırımcı Kuruluş Dönem Raporlarına” göre toplam proje sayısının 496 olarak tespit edildiğini ifade etti.

Mahalli İdareler yatırımları hariç olmak üzere, belirtilen projeler için öngörülen ödeneklerin yaklaşık 2 Milyar 3 Milyon TL olduğunu, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 1 Milyar 894 Milyon TL nakdi harcama yapıldığını ifade eden Vali Kamçı, parasal gerçekleşme oranının ise yüzde 95 olduğunu söyledi.

Vali Kamçı, projeler hakkında ayrıca şu bilgileri verdi:

“Mahalli İdareler yatırımlarında ise toplam proje sayısı 554 olarak tespit edilmiştir. Bu projeler için öngörülen ödenekler ise yaklaşık 1 Milyar 205 Milyon TL olup, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık, 811 Milyon TL nakdi harcama yapılmıştır. Parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 67 olmuştur.İlimizdeki Yatırımcı Kuruluşların yatırımları ile Mahalli İdare yatırımları birlikte değerlendirildiğinde ise;  1050 proje için 3 Milyar 208 Milyon TL’lik öngörülen ödenekten yaklaşık 2 Milyar 705 Milyon TL nakdi harcama yapılmış olup, parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 84 olarak gerçekleşmiştir.”

Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri'de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

Etiketler :
il - koordinasyon - kurulu - toplantısı - yapıldı -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.02.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net