Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yenilenen Şehir    ...    Büyükşehir Bayrama Hazır    ...    Melikgazi Belediyesin’den Memnuniyet Anket     ...    Yerel Yöneticilere Çağrı: ''Türk Lirası Kullanın''    ...    Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu    ...    Hacılarda Bayrama Doğru Çalışmalar Hız Kesmiyor    ...    Dua Alan Projenin Bayram Hizmeti    ...    Şeker’den Pancar Çiftçisine 11 Milyon Lira Kurban Avansı    ...    Kocasinan’da Her Nefes Yeni Bir Heyecan Demek    ...    Kocasinan'da Çocuk Oyunları Canlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 18.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
FETÖ İftirasına Yargıdan Tokat
İYİ Parti Genel Sekreteri İzmir Milletvekili Aytun Çıray Türkiye Gazetesi köşe yazarı Fuat Uğur’un iftiralarına karşı açtığı davayı kazandı. “Ankara’da hakimler var” dedirten kararla, Fuat Uğur, AytunÇıray’a 5000 TL. tazminat ödeyecek.. ...
Güncel 05-06-2018 14:13

fuat uğur’a tazminat mahkumiyeti…

türkiye gazetesi’nin 06.07.2017 ve 08.07.2017 günlü nüshalarında yer alan fuat uğur’a ait köşe yazılarında, aytun çıray’a yönelik, fetö terör örgütü bağlantısı imaları ve ağır hakaret içeren iftiralar sebebiyle, yayın sahibi ihlas gazetecilik aş ve köşe yazarı fuat uğur 5.000 tl manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

fuat uğur’un iftira ve hakaretlerinin perde arkası…

tbmm fetö/pdy terör örgütünü ve darbe girişimini araştırma komisyonu üyesi aytun çıray komisyon toplantısında, fuat uğur’un darbe girişiminden 3-4 ay önce kaleme aldığı yazılarını gündeme getirerek, yazarın söz konusu yazılarında, fetö terör örgütünün, darbe girişiminde bulunulacağının istihbari bilgisinin yer aldığını ifade etmiştir.

aytun çıray tbmm komisyon üyesi olarak fuat uğur tarafından kaleme alınan, fetö terör örgütünün darbe girişiminde bulunacağını önceden haberdar eder nitelikteki köşe yazılarına rağmen, yetkili makamların önlem almamış olmasını ağır bir şekilde eleştirmiştir.

tbmm 15 temmuz fetö darbe girişimini araştırma komisyonu toplantısında, isminin geçmesine alınganlık gösteren fuat uğur, aytun çıray’ı hedef alan 06.07.2017 ve 08.07.2017 günlü yazıları kaleme almış; aytun çıray’ı, fetö terör örgütü ve yöneticisi fetullahgülen ileirtibatlandırmaya kalkışmıştır. yazdığı yazılarda, aytun çıray’a yönelik, “şeytan; küçük adam, ucuz adam; bay yeşil cübbenin 50. tonu” gibi iftira ve hakaretlerde bulunan fuat uğur ve yayıncı türkiye gazetesi hakkında, avukatı efsun ünal aracılığı ile 5.000 tl manevi tazminat davası açan aytun çıray, mahkeme tarafından haklı bulundu.

ankara 9. asliye hukuk mahkemesinin ankara’da hakimler var dedirten kararı..

ankara 9. asliye hukuk mahkemesi’nde görülen davanın 05.06.2018 günlü celsesinde, mahkeme davanın kabulüne karar vererek, fuat uğur ve yayın sahibi ihlas gazetecilik a.ş.’yi 5.000 tl tazminat ödemeye mahkum etti.

Etiketler :
FETÖ - İftirasına - Yargıdan - Tokat -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 18.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net