Çocukların Başkan Amca’sından Müjde Var    ...    Kocasinan’ın Yatırımları Başarılarla Taçlanıyor    ...    Melikgazi'den Elektrikli Çöp Toplama Araçları    ...    Büyükşehir'den Esnaflar İçin Önemli Rapor    ...    Kayserispor’dan İcra Açıklaması    ...    820 Öğrenci Servisi Hizmet Veriyor    ...    "Geçmişin İzlerini Geleceğe Taşıyoruz"    ...    Melikgazi’den Yine Bir İlk: “Adli Kalem İşleri Kursu”    ...    Kayseri Dijital Dönüşüm Merkezi Kuruluyor    ...    Türkiye´nin En Yüksek Hibe Miktarlı Projesi Kayseri'de    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Kocasinan’ın Yatırımları Başarılarla Taçlanıyor
Melikgazi'den Elektrikli Çöp Toplama Araçları
Melikgazi’den Yine Bir İlk: “Ceviz Yetiştiriciliği Kursu”
Avrupa’nın En Şişman Ülkesi Türkiye Oldu
“Bizi Döviz Kuru Üzerinden Terbiye Edemezler”
Başkentray Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulanlara bakmayın. Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. Biz yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi. ...
Türkiye 13-04-2018 11:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentray Açılış Töreni’ne katıldı. Kayaş Tren Garı'nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“DÖVİZ KURLARINDAKİ ARTIŞIN MAKUL, MANTIKLI HİÇBİR İZAHI YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmada ekonomide yer alan bazı gelişmelere değinerek şunları kaydetti: “Bugün buradan bir şey söylüyorum, ekonomide aktif rol oynayanlar, finans sektörünün içinde olanlar, eğer Suriye’deki bu gelişmeleri kalkıp bahane ederek buradan ülkemize ekonomik terör estirmeye çalışıyorsanız yanlış yaparsınız. Bunları da gayet iyi biliyoruz, yeri geldiğinde bunun hesabını verirsiniz, bunun bedelini ödersiniz. Hükûmetimiz bu konuda kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir. Döviz kurlarındaki artışın makul, mantıklı, işin kitabına uygun hiçbir izahı yoktur.”

“CARİ AÇIĞIN DÜŞÜRÜLMESİNE YÖNELİK CİDDİ BİR ADIM ATTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin 2017 yılı büyümesinin tüm uluslararası tahminleri alt üst ederek yüzde 7,4 olarak açıklandığını, ihracatın 36 milyar dolardan 160 milyar dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdığını, turizmde yeni sezonun çok parlak geçeceğine dair pek çok veri, pek emare olduğunu kaydetti.

Rusya ve İran’la bölge açısından çok önemli bir zirve gerçekleştirerek Mersin Akkuyu’da 22 milyar dolarlık bir nükleer güç santralinin temelini attıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun birilerini rahatsız ettiğine dikkat çekti. İhracata 6 milyar dolarlık katkı yapacak, ithalatı 12 milyar dolar azaltacak, 135 milyar liralık yatırım teşvik belgelerini sahiplerine teslim ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, böylece olumsuz değerlendirmelerin en önemli bahanesi olan cari açığın düşürülmesine yönelik çok ciddi bir adım atmış olduklarına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ülke çapında yapılan yatırımlarla ilgili şunları kaydetti: “Terör eylemlerinden zarar gören yerlerden sadece Diyarbakır Sur’u 2 milyar lirayı aşan bir yatırımla yeniden hayata döndürdük, yani 2 katrilyon. Çanakkale’de kendi alanında dünyanın en büyük eseri olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün kule kazıklarını denize çaktık. Velhasıl yola devam ediyoruz. Şimdi Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi metrosunu Kızılay’a uzatıyoruz, bunun da inşaatı başladı. Kuyubaşı’ndan Esenboğa Havalimanı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, buraya kadar uzatmak için bu yıl ihale yapıyoruz, sonra bunu Çubuk’a uzatacağız.”

“KANAL İSTANBUL PROJESİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesinin bir an önce hayata geçirilmesinin önemine de değinerek “İşte son Boğaz’daki kaza bunun ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Daha bekleyemeyiz, bu ihalenin süratle yapılması lazım” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin sonunda şunları kaydetti: “Küresel ekonomide de kırılganlığa yol açacak ciddi herhangi bir gelişmenin haberini elhamdülillah almadık. Hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulanlara da bakmayın. Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. Onlar kendi başlarının çaresine baksın, biz yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz.”

Etiketler :
“Bizi - Döviz - Kuru - Üzerinden - Terbiye - Edemezler” -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net