Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yenilenen Şehir    ...    Büyükşehir Bayrama Hazır    ...    Melikgazi Belediyesin’den Memnuniyet Anket     ...    Yerel Yöneticilere Çağrı: ''Türk Lirası Kullanın''    ...    Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu    ...    Hacılarda Bayrama Doğru Çalışmalar Hız Kesmiyor    ...    Dua Alan Projenin Bayram Hizmeti    ...    Şeker’den Pancar Çiftçisine 11 Milyon Lira Kurban Avansı    ...    Kocasinan’da Her Nefes Yeni Bir Heyecan Demek    ...    Kocasinan'da Çocuk Oyunları Canlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
Başkan Büyükkılıç, Ankara’da
Başkan Büyükkılıç Şehircilik Şurası Toplantısında ...
Kayseri 10-11-2017 10:12

Melikgazi belediye başkanı dr. Memduh Büyükkılıç,cumhurbaşkanımız, genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde cumhurbaşkanlığı külliyesi'nde çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından gerçekleştirilen dünya şehircilik günü ve şehircilik şurası2017 genel kurulu'na iştirak etti.

 

Genel kurulda cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanımız sayın Mehmet Özhaseki ile kısa bir sohbet eden başkan dr.Memduh Büyükkılıç, şehirlerin ana sorunun kentsel dönüşüm, atıklar, yeşil alanların artırılması, su varlığın kullanımı, içme suyu korunması gibi konuların olduğunu kaydetti.

Melikgazi belediyesi olarak çevre projeleri kapsamında katı atıkların ayrıştırılmış çöp olarak toplanılmasını, her yıl halkında katılımı ile fidan dikimi ve kentsel dönüşü 15 yıldır başarı ile uygulayarak örnek bir belediye olarak gösterildiklerini hatırlatan başkan dr.Memduh Büyükkılıç“kentsel dönüşümün sadece binaların yıkılarak modern ve sağlıklı olarak yenilenmesi değildir. Biz ketsel dönüşümü şehircilik ilkeleri çerçevesinde yeni oluşan mekânlarda hem toplumsal hem de bireysel yaşam düzeylerinin artması ve değişmesi olarak görüyoruz. Kentsel dönüşüm ile bireyler kentli olmanın bilincine varmaktadırlar. Günden güne gelişen, büyüyen ve güzelleşen melikgazi'de yaşayan hemşerilerimiz inanıyorum ki, melikgazili olmanın farkını yaşamaktadır” dedi.

Başkan dr.Memduh Büyükkılıç, şehircilik şurası'nın ülkemiz ve şehrimiz adına hayırlı olmasını dilediğini, emeği geçen başta bakanımız sayın Mehmet Özhaseki olmak üzere herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
Başkan - Büyükkılıç - - Ankara’da -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net