Başkan Çolakbayrakdar, Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor    ...    Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi, Kocaman Bir Aile”    ...    Güvenli Ve Seri Ulaşım İçin Yol Çizgileri Melikgazi Belediyesince Yapılıyor    ...    31 Temmuz Son Gün..    ...    Vali Kamçı’dan İş Bankası ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne Ziyaret    ...    Okul Sporlarında Kayseri Damgası    ...    Büyükşehir Yüz Binlere Ulaştı    ...    Hacılar’da Coşkulu Bayramlaşma    ...    Talas'ta Tarihe Estetik Dokunuş    ...    Bakan Özhaseki'den Develi'ye Bayram Ziyareti    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 24.06.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
İki Bakan Ramazan Sokağı'nda
Yukarı Develi Yolunun Sıcak Asfalt Çalışmalarına Başlandı
Faiz Lobisinin Başı Erdoğan’dır
“Bu Birliktelik Ve Berabirlik Bize Yeter”
BAŞBAKANIMIZ YÜZDE 90 UZLAŞIYI YÜZDE 100’E TAŞIDI
BAŞBAKANIMIZ YÜZDE 90 UZLAŞIYI YÜZDE 100’E TAŞIDI ...
Türkiye 03-07-2017 09:37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müzezzinoğlu, kamuda çalışan işçilerin toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, "İnşallah Pazartesi günü saat 11.00'de sayın Başbakan'ımızın başkanlığında Türk-İş Başkanı'mız ve bizler yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız." dedi.

Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Dobruca Sosyal Tesislerinde, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 1 buçuk aydır kamuda çalışan işçilerle ilgili toplu sözleşme konusunda Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın başkanlığında, sendika başkanlarıyla yoğun bir çalışma yaptıklarını ifade eden Müezzinoğlu, özellikle ramazan ayında devam ettikleri çalışmaları bayramdan hemen sonraki günlerde büyük bir olgunluk noktasına getirdiklerini belirtti.

Türk-İş Başkanı'na ve sendika başkanlarına teşekkür eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Başta Maliye Bakanı'mız olmak üzere hükümetimize de teşekkür ediyorum. İşçilerimizin enflasyona karşı korunması, enflasyona ezdirilmemesi, mümkünse enflasyonun üzerinde bir artışı sağlayabilmek adına onların taleplerini karşılama gayreti içinde olduk. Sayın Başbakan'ımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. O da bu anlamda bizim yüzde 90'lara varan uzlaşımızı yüzde 100 noktasına taşıdı. İnşallah pazartesi günü saat 11.00'de sayın Başbakan'ımızın başkanlığında Türk-İş Başkanı'mız ve bizler yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız. Ben özellikle sayın Başbakan'ımıza, onun şahsında hükümetimize, işçilerimiz adına da Türk-İş Başkanı'mızın şahsında tüm sendika başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii burada Hak-İş'in de çalışanları var. Hak-İş Başkanı'mızın da bu anlamda taleplerini büyük oranda karşılamış olduğumuz kanaatindeyim. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah rakamları da sayın Başbakan'ımız pazartesi günü saat 11.00'de Bakanlar Kurulu'ndan önceki toplantıda kamuoyuna duyuracak."

"Buyursunlar Ayak Teri Dökmeye Devam Etsinler"

Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için başlattığı yürüyüşe de değinerek, şunları söyledi:

"Bir defa adı 'adalet yürüyüşü' ama ben niyetini de duruşunu da bir adalet yürüyüşü olarak görmüyorum. Türkiye'de CHP'nin bugüne kadar adalet adına, milletin vicdanı adına, milletin hak ve hukukunun korunması adına, demokrasinin hak ve hukuku adına yürümesi gereken çok yollar vardı. Bunların hepsinde nasıl negatif durduysa, nasıl karşı durduysa, nasıl çekimser durduysa bugün de olağanüstü fırtınalardan geçen bir ülkeyi ki 15 Temmuz 2016'nın henüz daha birinci yılını doldurmadık... Türkiye yeniden istikrarını, yeniden güvenini, yeniden büyümesini, çalışma hayatını ilgilendiren bölümlerde dinamiklerini yeniden yakalama sürecinde, yine istikrarı bozma, ülkede huzursuzluğa vesile olacak bir anlayışı adalet kelimesi arkasına gizleyerek yapılmaya çalışılmasını açıkçası CHP'li taban kitle de sahiplenmedi ama üst yönetim ne hikmetse tabanından kopuk olarak devam ediyor. Bir süre daha devam edebilir. Bir süre sonra bu tarzda sona erer."

Esasında ülkenin ve milletin geleceği adına siyasilerin akıl ve alın teri dökmesi gerektiğini aktaran Müezzinoğlu, "Biz özellikle 15 yıldır bu milletin yarınlarının muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o hedefi yakalayabilmesi için akıl teri döküyoruz, alın teri döküyoruz. CHP lideri ve ekibi ise ayak teri dökmeye devam ediyorlar. Buyursunlar ayak teri dökmeye devam etsinler." dedi.

Etiketler :
BAŞBAKANIMIZ - YÜZDE - 90 - UZLAŞIYI - YÜZDE - 100’E - TAŞIDI -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 24.06.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net