Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yenilenen Şehir    ...    Büyükşehir Bayrama Hazır    ...    Melikgazi Belediyesin’den Memnuniyet Anket     ...    Yerel Yöneticilere Çağrı: ''Türk Lirası Kullanın''    ...    Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu    ...    Hacılarda Bayrama Doğru Çalışmalar Hız Kesmiyor    ...    Dua Alan Projenin Bayram Hizmeti    ...    Şeker’den Pancar Çiftçisine 11 Milyon Lira Kurban Avansı    ...    Kocasinan’da Her Nefes Yeni Bir Heyecan Demek    ...    Kocasinan'da Çocuk Oyunları Canlandı    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Akaryakıta Zam Geldi
Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri’deki 29 şehit ailesi ile 1 malul gaziye gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Vali Süleyman Kamçı tarafından verildi. ...
Kayseri 19-01-2018 10:37

Özel bir otelde düzenlenen törene Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, sivil ve askeri erkân, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Vali Kamçı, sözlerine, bu özel ve anlamlı günde, Ülkemizin ve milletimizin varlığını devam ettirmek, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek uğruna aziz canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan evlatlarımızın siz kıymetli aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmenin heyecanını ve gururunu yaşıyorum diyerek başladı.

Kanının rengini bayrağımıza vererek, aziz canını vatanı uğruna feda etmiş olan tüm şehitlerimizin, bu yüce değerlerimizin korunmasına, savunulmasına ve ilelebet yaşatılmasına hizmet ettiğini ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Şüphesiz, onların bıraktığı emaneti korumak ve yaşatmak için bir değil, bin canımız olsa vatanımıza feda etmekten imtina etmeyerek; bağımsızlığımızın, huzur ve güvenliğimizin devamı için üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bilmenizi isterim ki, şehitlerimizin kıymetli yakınları olan Sizler, onlardan geriye kalan en değerli emanetlersiniz. Vatanımıza feda ettiğiniz canların, ilelebet Allah katında diri olduğuna ve güzel bir karşılık ile muamele gördüğüne inancımız tamdır.”

Vali Kamçı, konuşmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız adına “Devlet Övünç Madalyası”nı hak sahiplerine takdim etti. 29 şehit ailesi ve 1 malul gazi Övünç Madalyalarını Vali Kamçı’nın elinden aldılar.

Vali Kamçı ve beraberindekiler törenin ardından, düzenlenen kokteylde şehit aileleri ve gazilerle bir süre sohbet etti.

Etiketler :
Devlet - Övünç - Madalyası - Tevcih - Töreni -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net