Çocukların Başkan Amca’sından Müjde Var    ...    Kocasinan’ın Yatırımları Başarılarla Taçlanıyor    ...    Melikgazi'den Elektrikli Çöp Toplama Araçları    ...    Büyükşehir'den Esnaflar İçin Önemli Rapor    ...    Kayserispor’dan İcra Açıklaması    ...    820 Öğrenci Servisi Hizmet Veriyor    ...    "Geçmişin İzlerini Geleceğe Taşıyoruz"    ...    Melikgazi’den Yine Bir İlk: “Adli Kalem İşleri Kursu”    ...    Kayseri Dijital Dönüşüm Merkezi Kuruluyor    ...    Türkiye´nin En Yüksek Hibe Miktarlı Projesi Kayseri'de    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Kocasinan’ın Yatırımları Başarılarla Taçlanıyor
Melikgazi'den Elektrikli Çöp Toplama Araçları
Melikgazi’den Yine Bir İlk: “Ceviz Yetiştiriciliği Kursu”
Avrupa’nın En Şişman Ülkesi Türkiye Oldu
“gubaroğlu mescidi gelecek nesillere hizmet verecek”
başkan memduh büyükkılıç;önce aslına uygun olarak onardı sonra da halkı ilegubaroğlu mescidi yeniden ibadete açıldı ...
Güncel 30-12-2017 14:53

 “460 yıllık mescid gelecek nesillere hizmet verecek”

melikgazi belediye başkanı dr. memduh büyükkılıç, kemeraltı mahallesi’nde yer alan ve bugün açılışı yapılan gubaroğlu (yumurtalı) mescidindecuma namazı sonrası vatandaşlar ile sohbet ederek gubaroğlu (yumurtalı) mescidirestorasyonu hakkında bilgiler verdi. 

kemeraltımahallesi’nde yer alan ve kitabesine göre 1560 yılında inşa edilen gubaroğlu (yumurtalı) mescidinibadete açılışına, melikgazi belediye başkanı dr.memduh büyükkılıç’ınyanı sıra melikgazi kaymakamı erkaya yırık, ak parti il başkanı hüseyin cahit özden,ak parti melikgazi ilçe başkanı gökhan ülke,vakıflar bölge müdürü  murat seçilir,kayseri esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi başkanı mustafa alan,belediyebaşkan yardımcıları,meclis üyeleri,daire müdürleri ve mahalle muhtarları iştirak ettiler.

kemeraltı mahallesi’nin şehir ve çarşı merkezine yakın bir semt olduğunu yeni yapılan çok katlı binalar ile önümüzdeki günlerde prestij semti olacağını belirten başkan dr.memduh büyükkılıç, kemeraltı mahallesi’ne yapılan yatırımlar ve hizmetler ile gerçekleştirilecek kentsel tasarım projesi ile melikgazili olmanın farkını yaşayacaklarını kaydetti.

açılış konuşmanı yapan başkan dr.memduh büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

kemeraltı mahallesinde yer alan ve şah melek hatun için miladi 1300 yılında türbe olarak yaptırılan, daha sonra ise 1560 yılında mescide çevrilen gubaroğlu (yumurtalı) mescidindeiç ve diş genel temizliği yapıldı. mülkiyeti vakıflar bölge müdürlüğü’ne ait olan ve restorasyon projeleri vakıflar bölge müdürlüğü’nce hazırlanan gubaroğlu (yumurtalı) mescidinde yapılan çalışma ile gelecek kuşaklara hizmet verebilmesi sağlanmıştır. aslına uygun olarak hazırlanan proje kayseri koruma bölge kurulu tarafından onaylanmasının ardından, restorasyonunun melikgazi belediyesi tarafından yapıldı.kemeraltı mahallesi şehit mehmet ünsal sokağındaki caddesi üzerinde yer alan gubaroğlu (yumurtalı) mescidinde bakım ve yenileme çalışmasını tamamladık ve bu mübarek gün de tarihi gubaroğlu (yumurtalı) mescidinde yeniden açılışını yaptık. açılış sonrası bölgeyi gezerek esnaf ile sohbet ettik. bölge halkına semtlere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdik. bilgileri paylaştık. belediyemizce yapılan yatırımları yerinde inceledik. kentsel dönüşüm alanlarını gezdik”

         açılış töreni sonrası misafirlere ve katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.

Etiketler :
- “gubaroğlu - mescidi - gelecek - nesillere - hizmet - verecek” -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net